Zoom Toplantısında Müzik Nasıl Çalınır?

Zoom Toplantısında Müzik Nasıl Çalınır?

Zoom toplantılarınız arasında müzik çalmak etkileyici ve zevkli olabilir. Bilgisayarınızda veya web’de herhangi bir yerden bir müzik parçası seçip toplantılarınız sırasında veya arada çalabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağınız resimli şekilde anlatıyorum.

Zoom’da müzik çalma seçeneğini kullanmak için ekran paylaşma seçeneğini kullanacaksınız , ancak aslında ekranınızı paylaşmayacaksınız.

Bunu yapmak için önce bilgisayarınızda Zoom uygulamasını başlatın. Sonra bir toplantıya oluşturun veya katılın.

Bir toplantıya girdikten sonra ekranın alt kısmındaki “Ekranı Paylaş”a tıklayın. Korkmayın, ekranını paylaşmayacaksın.

Açılan pencerede, üstte “Gelişmiş” i tıklayın.

Gelişmiş” sekmesinde, “Bilgisayar Sesi“ni tıklayın. Bu, mevcut toplantınızda masaüstünüzün sistem sesini çalacaktır.

Ardından, pencerenin sağ alt köşesindeki “Paylaş” ı tıklayın.

Zoom artık toplantınızda bilgisayarınızın yaptığı tüm sesleri çalacaktır. Bilgisayarınızda yerel veya Youtube, Spotify gibi çevrim içi bir müzik parçası çalarsanız, toplantınızda da çalacaktır.

Bu nedenle, en sevdiğiniz müzik akışı hizmetine gidin, en sevdiğiniz parçayı seçin ve onu çalmaya başlayın. Toplantıya katılanlar müzik parçanızı dinleyebilecek.

Toplantınızda müziğin çalınmasını durdurmak istediğinizde, Zoom‘daki toplantı ekranınızın üst kısmındaki “Paylaşmayı Durdur“u tıklayın. Bunun yalnızca müziğin çalmasını durduracağını unutmayın; toplantınız her zamanki gibi devam edecek.

Bu yazım size “Zoom Toplantısında Müzik Nasıl Çalınır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın