Windows 11 “Sohbet” Simgesi Nasıl Kaldırılır?

Windows 11'de “Sohbet” Görev Çubuğu Simgesi Nasıl Kaldırılır

Windows 11 , görev çubuğunda Microsoft Teams ile çalışan bir Sohbet simgesi var. Kullanmıyorsanız orada durması veya kalabalık yapmasını istemezsiniz, Sohbet simgesini nasıl devre dışı bırakılacağı bu yazımda göstereceğim

Windows 11 Sohbet Düğmesini Gizleme

Windows 11 görev çubuğundaki Sohbet simgesinden kurtulmak oldukça basittir. Bunu yapmak için görev çubuğundaki boş bir noktaya sağ tıklayın ve açılır pencerede “Görev Çubuğu Ayarları”nı seçin.

Kişiselleştirme > Görev Çubuğu açıldığında, üst kısımdaki “Görev Çubuğu Öğeleri” bölümünü genişletin. Ardından, “Sohbet” anahtarını Açık konumdan “Kapalı” konumuna getirin.

Hepsi bu kadar, Ayarlar‘ı kapatın

Artık Windows 11 ile gelen “Sohbet” Simgesi Görev çubuğunda görünmeyecektir.

Windows 11 Sohbet Düğmesi Nasıl Gösterilir

Fikrinizi değiştirir ve Sohbet simgesinin görev çubuğunuza geri gelmesini isterseniz, görev çubuğunu sağ tıklayın ve “Görev Çubuğu Ayarları“nı seçin.

Windows Ayarları, Kişiselleştirme > Görev Çubuğu‘na açılacaktır. Görev Çubuğu Öğeleri“nde, “Sohbet“i kapalı konumdan “Açık” olarak değiştirin.

Düğmeyi Açık konuma getirdiğiniz anda Sohbet simgesi görev çubuğunuzda yeniden çıkacaktır.

Bu yazım size “Windows 11’de “Sohbet” Görev Çubuğu Simgesi Nasıl Kaldırılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın