iPhone Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

iPhone'da Kamera Sesi Nasıl Kapatılır

iPhone ‘unuzda bir fotoğraf çektiğinizde , telefonunuz fotoğrafın çekildiğini belirtmek için bir deklanşör sesi çalar. Bazı ortamlarda bu ses sizi rahatsız edebilir, Fotoğraf çekmek için bu sese gerçekten ihtiyacınız yok ise devre dışı bırakmak oldukça kolay.

iPhone’da Kamera Deklanşör Sesini Kapatın

iPhone‘unuzun kamera deklanşör sesini devre dışı bırakmanın en basit yolu , telefonunuzu sessiz moda almaktır . Bunu yaptığınızda, iPhone’unuz kamera sesi de dahil olmak üzere tüm seslerini kapatır.

Daha sonra, fotoğraflarınızı çektiğinizde sessiz modu devre dışı bırakabilirsiniz.

Telefonunuzu sessiz moda almak ve başlatmak için iPhone‘unuzun sol tarafındaki Sesli/Sessiz anahtarını turuncu rengi görünecek şekilde çevirin.

Artık Kamera uygulamasını başlatabilir ve herhangi bir deklanşör sesi olmadan fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Fotoğraf çekmeniz bittiğinde ve sessiz modu devre dışı bırakmak istediğinizde, aynı anahtarı tekrar çevirin.

iPhone‘unuz Live Photos‘u destekliyorsa , bu özelliği etkinleştirebilirsiniz ve iPhone’unuz bu hareketli fotoğrafları çekerken ses çıkarmaz. Yine de Live Photos‘un tüm iPhone modellerinde bulunmadığını unutmayın. Bu durumlarda, eski veya yeni tüm iPhone modellerinde çalıştığı için yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu yazım size “iPhone’da Kamera Sesi Nasıl Kapatılır” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın