Zoom Toplantısı Nasıl Oluşturulur?

Zoom Toplantısı Nasıl Oluşturulur?

Zoom, şu anda piyasada bulunan en iyi video konferans uygulamalarından biridir. Evden çalışıyorsanız veya uzaktaki bir müşteriyle bir toplantı yapmanız gerekiyorsa, bir Zoom toplantısını nasıl ayarlayacağınızı bilmeniz gerekir.

Zoom Nasıl İndirilir

Bir Zoom toplantısına yeni katılıyorsanız, bilgisayarınızda Zoom‘un yüklü olmasına gerek yoktur. Ancak, ana bilgisayar sizseniz, yazılım paketini indirip yüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için, Zoom’un İndirme Merkezine gidin ve “Toplantılar için Zoom İstemcisi” altındaki “İndir” düğmesini seçin.

Bilgisayarınızda indirmeyi kaydetmek istediğiniz konumu seçin. İndirme tamamlandığında, “ZoomInstaller” görünecektir. Yazılımı çalıştırın ve Zoom yüklemeye başlayacaktır.

Kurulum tamamlandığında, Zoom otomatik olarak açılacaktır.

Zoom Toplantısı Nasıl Oluşturulur?

Zoom‘u başlattığınızda, size birkaç farklı seçenek sunulur. Yeni bir toplantı başlatmak için turuncu renkliYeni Toplantı” simgesini seçin.

Seçtikten sonra, artık sanal bir video Konferans odasında olacaksınız . Pencerenin altında “Davet et” i seçin.

İnsanları aramaya davet etmek için çeşitli yöntemler sunan yeni bir pencere açılacaktır. Varsayılan olarak “Kişiler” sekmesinde geçeceksiniz.

Zaten bir kişi listeniz varsa, iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçip ardından pencerenin sağ alt köşesindeki “Davet Et” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Alternatif olarak, “E-posta” sekmesini seçebilir ve daveti göndermek için bir e-posta hizmeti seçebilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz hizmeti seçtiğinizde, kullanıcının toplantınıza katılması için farklı yöntemleri içeren bir e-posta görünecektir. Alıcıları “Alıcı” adres çubuğuna girin ve ardından “Gönder” düğmesini seçin.

Son olarak, whatsapp, Telegram, Twitter veya başka bir iletişim uygulaması aracılığıyla birini davet etmek  istiyorsanız, 1. video konferans davetinin URL’sini kopyalayabilir veya 2. davet e-postasını panonuza kopyalayabilir ve doğrudan onlarla paylaşabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, davetiyenin alıcılarının görüşmeye katılmasını beklemektir.

Konferans görüşmesini bitirmeye hazır olduğunuzda, pencerenin sağ alt köşesindeki “Toplantıyı Sonlandır” düğmesini seçerek toplantıyı bitirebilirsiniz.

Umarım bu yazım size “Zoom Toplantısı Nasıl Oluşturulur?”  için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Ayrıca “Zoom’da Kişisel ve Toplantı Kimliğiniz (PMI) Nasıl Değiştirilir?” gibi konularından yararlanabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

5 thoughts on “Zoom Toplantısı Nasıl Oluşturulur?”

Bir Cevap Yazın