Microsoft Outlook’ta Belirli Kişilerden Gelen E-postalar Nasıl Engellenir?

Microsoft Outlook'ta Belirli Kişilerden Gelen E-postalar Nasıl Engellenir?

Asla e-posta almak istemeyeceğin bazı insanlar vardır. Size e-posta göndermelerini tabiki engelleyemezsiniz, ancak Microsoft Outlook‘u e-postaları gelir gelmez otomatik olarak silecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Outlook‘ta e-postaları otomatik olarak silmenin iki ana yöntemi vardır: Kurallar ve Süpürme. Kurallar tam olarak göründükleri gibidir Outlook istemcisinin uyması gereken kurallar. Outlook‘a, belirli bir gönderenden gelen e-postaları gelir gelmez kalıcı olarak silmesini söyleyen bir kural oluşturacağız.

Microsoft Outlook Kuralı Uygulama

Kurallar, içinde oluşturduğunuz klasörde çalışır, bu nedenle bunun çalışması için Gelen Kutunuzda istemediğiniz e-posta yı seçmeniz gerekir. Bir e-posta seçtikten sonra Giriş> Kurallar> Kural Oluştur‘u tıklayın.

Açılan “Kural Oluştur” panelinde Kimden kısmını işaretleyip ardından “Gelişmiş Seçenekler” i tıklayın.

Gönderen [ad]” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Bu, e-postaları siz onları görmeden önce otomatik olarak silinecek olan kişidir, bu nedenle doğru gönderen olduğundan emin olun. Oradan “İleri” yi tıklayın.

Ardından, “Kalıcı Olarak Sil” onay kutusunu işaretleyin.

Bir onay kutusu görüntülenecektir. Evet” düğmesine tıklayın.

Şimdi sihirbazın son sayfasına gitmek için “İleri” düğmesini tıklayın ve tekrar “İleri” yi seçin.

Kuralınıza bir ad verin, “Gelen Kutusu” ndaki iletilerde bu kuralı şimdi çalıştır seçeneğini işaretleyin ve “Bitir” i tıklayın.

Kuralınız şimdi oluşturulmuştur ve bu gönderenden gelen tüm e-postalar, Gelen Kutunuza ulaşır ulaşmaz hemen ve otomatik olarak silinecektir.

Umarım bu yazım size “Microsoft Outlook’ta Belirli Kişilerden Gelen E-postalar Nasıl Engellenir?”  için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?