Spotify Çalma Listeleri YouTube Music’e Nasıl Aktarırsınız?

Spotify Çalma Listeleri YouTube Music'e Nasıl Aktarırsınız?

Müzik akışı hizmetleri, tercih ettiğiniz hizmeti değiştirmeye karar verdiğinizde en sevdiğiniz şarkıları taşımayı biraz zorlaştırır. Spotify‘den Youtube Music‘e yada Apple Music‘ten Spotify‘a geçiyorsanız, çalma listelerinizi nasıl taşıyacağınızı göstereceğim.

Çalma Listeleri Spotify’den Youtube Music’e Nasıl Taşınır?

Size Spotify‘den Youtube Music‘e taşımanın yerel bir yolunu göstermek istesem de bu mümkün değil. Bu nedenle, işi halletmek için üçüncü taraf bir araç kullanacağız.

Şarkılarınızı bir akış hizmetinden diğerine taşımanıza izin veren basit bir web sitesi, ücretli bölümü vardır, ancak ücretsiz bölümü, Spotify‘dan Youtube Music‘e aynı anda 1000 şarkıya kadar taşımanıza olanak tanır. Taşınacak 1000’den fazla şarkınız varsa, tüm kitaplığınızı taşımak için işlemi her zaman tekrarlayabilirsiniz.

Çalma listelerinizi taşımaya başlamak için herhangi bir tarayıcıda Tune My Music’i açın ve ana sayfada “Hadi Başlayalım“ı seçin.

Tune My Music şimdi sizden kaynak hizmeti seçmenizi isteyecektir. Spotify a elveda dediğim için seçeceğimiz platform bu olacak. “Spotify” tıklayarak devam edelim

Müzikleri alabilmesi için Spotify da bazı yetkiler isteyecek “Kabul et” diyerek yetkileri veriyoruz.

Tune My Music, Spotify kitaplığınıza eriştiğinde, hesabınızdaki tüm çalma listelerini size gösterir. “Çalma Listeleri” bölümüne gidebilir ve aktarmak istemediğiniz çalma listelerinin işaretini kaldırabilirsiniz. Tümünü seçip devasa müzik kitaplığınızı tek seferde aktarmaya başlayabilirsiniz. Aktarılacak çalma listelerini seçmeyi tamamladığınızda, “Sonraki: Hedef Seç“i tıklayın.

Bir önceki sayfada, Spotify çalma listelerimizi aldığımız yer olduğundan, müzik akışı hizmetleri listesinden göndereceğimiz “Youtube Music”ı seçin.

Müzikleri aktarabilmesi için Youtube Music da bazı yetkiler isteyecek “İznin ver” diyerek yetkileri veriyoruz.

Spotify‘dan Youtube Music‘e kaç şarkının taşındığını kontrol edebileceğiniz Tune My Music‘e geri götürecektir. İşiniz bittiğinde, “Müziğimi Taşımaya Başla“yı tıklayın.

Tamamlandığında, Spotify çalma listeleriniz Youtube Music‘de görünecektir. Tune My Music, aktarım sırasında bazı eksik şarkıları kırmızıyla işaretler. 

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, Aktarım işlemi tamamlandı, ancak 1 müzik parçası bulunamadı.

Daha önce de belirttiğim gibi, aynı anda ücretsiz olarak 1000 müzik kopyalanıyor, eğer 1000 parçadan fazla çalma listeniz var ise bu işlemi tekrarlayarak ücretsiz şekilde müziklerinizi taşıyabilirsiniz.

Müzikleri kopyaladıktan sonra, verdiğiniz Spotify yetkilerini kaldırmak için daha önce yazdığım yazımı okuyabilirsiniz.

Umarım bu yazım size “Spotify Çalma Listeleri YouTube Music’e Nasıl Aktarırsınız?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın