Spotify’dan Üçüncü Taraf Uygulama izinlerini Kaldırmak

İnternet müzik servisi Spotify, diğer web sitelerine ve uygulamalara müzik ve müşteri verilerinize erişmenizi sağlayan bir API sunar. Müziği Shazam veya Sonos gibi diğer araçlarla bütünleştirmek için kullanıyorsanız, bu gerçekten harika bir özellik olabilir. Ancak bakıldığında diğer programlar Spotify verilerinizi almak için bin bir takla ile sizlere izin verdiriyor. işte konumuz istemediğiniz uygulamalarınızın Spotify verilerini almasını engellemek.

Bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayarda, Spotify.com‘a gidin. Oturum açmadıysanız, devam edin ve sağ üst köşedeki “Oturum Aç” ı tıklayın ve ardından kimlik bilgilerinizi girin.

Giriş yaptıktan sonra, ana hesap bilgileri sayfanızı görürsünüz. Sol sütunun alt kısmındaki AppsUygulamalar” bağlantısını tıklayın.

Onaylanan Uygulamalar” sayfası, etkileşimde bulunmak için Spotify izinleri verdiğiniz tüm uygulamaların bir listesini gösterir.

 

Bir uygulamanın izinlerini kaldırmak istiyorsanız, o uygulamanın sağındaki Revoke AccessErişimi İptal Et” düğmesini tıklayın. Daha sonra, uygulama artık Spotify verilerinize erişime sahip olmayacak.

Yalnız önemli bir kısmı hatırlatmak isterim uygulama yetkisi kaldırmak o uygulamanın almış olduğu eski verileri silmez sadece yetkiyi kaldırdığınız tarihten sonrası için sizden veri alamaz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thought on “Spotify’dan Üçüncü Taraf Uygulama izinlerini Kaldırmak”

  1. Geri bildirim: Spotify Çalma Listeleri YouTube Music’e Nasıl Aktarırsınız? |

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?