Windows 11 Başlat Menüsü ve Özellikleri

Windows 11 Başlat Menüsü ve Özellikleri

Microsoft un yeni iletim sistemi Windows 11 yeni Başlat Menüsü ile kullanıcıların beğenisini kazandı, peki yeni işletim sistemi Windows 11 de Başlat Menüsünde neler değişti bunlara değineceğim.

Windows 10 daki klasik Başlat Menüsü yerine daha farklı ve alışık olmadığımız bir menü bizleri karşılıyor. ilk tıkladığımızda karşımıza pin lenmiş programlar sayfası açılıyor. Windows 10 Bilgisayarınızın Windows 11 için uygun olup olmadığına daha önce yazdığım makaleden bakabilirsiniz.

yüklenmiş olan uygulamalara girmek için yukarıda yer alan “Tüm uygulamalar” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Tüm uygulamalar” tıkladığımızda yüklenmiş veya yüklediğimiz uygulamaların listesini buradan görebilirsiniz.

Mevcut uygulamaları ana Başlat menüsünden kaldırmak isterseniz uygulama üstüne Sağ tık yaparak “Başlangıç’tan kaldır” demeniz yeterli

Eğer ana sayfaya bir uygulama sabitlemek istiyorsanız, uygulama üstüne sağ tık yaparak “Başlangıç’a sabitle” diyerek ana sayfaya sabitleyebilirsiniz.

Yeni işletim sisteminde “Bilgisayar kapat” ve “Yeniden Başlat” daha basit bir alana yerleştirilmiş.

kullanıcı adınızın yazdığı yere tıkladığınızda “Hesap ayarlarını değiştir“, “Kilitle” ve Oturumu kapat” seçenekleri karşımıza geliyor.

Çoklu Masaüstü daha basit bir alana konumlandırılmış bu bölümde istediğiniz kadar yeni masaüstü açabilirsiniz.

Windows 10 son sürümünde karşımıza çıkan widget ise Windows 11 ile devam ediyor, bu alanı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

isterseniz Ayarlar > Kişiselleştirme Menüsünden Araç çubuğunu özelleştirebilirsiniz.

Umarım bu yazım size “Windows 11 Başlat Menüsü ve Özellikleri ” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın