Windows 10 Bilgisayarım da Windows 11 Çalışır mı?

Windows 10 Bilgisayarım da Windows 11 Çalışır mı?

Windows 11 , 24 Haziran 2021’de resmi olarak Microsoft’un işletim sisteminin en son sürümü olarak duyuruldu. Doğal olarak, büyük olasılıkla Windows 10 bilgisayarınızın yeni güncellemeyi çalıştırıp yeni özellikler kazanıp kazanamayacağını bilmek istersiniz . Microsoft, bunu kontrol etmenize yardımcı olacak kullanışlı bir araç geliştirdi.

Microsoft, bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştırmak için sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını size söyleyebilecek bir “PC Sistem Durumu Denetimi” uygulaması yayınladı . Bu sistem gereksinimleri,  ilgilenirseniz Microsoft’un web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Windows PC’nizin Windows 11‘i çalıştırıp çalıştıramadığını kontrol etmek için “ PC Health Check ” uygulamasını indirin (Linke tıklayarak indirme işlemini hemen başlatacaktır).

Ardından, indirilen dosyayı açın ve yüklemek için şartları kabul edin.

Ardından “Windows PC Sistem Durumu Denetimi’ni açın” kutusunu işaretleyin ve “Son”u seçin.

Yükleme bitince otomatik açılacak, ancak bazı durumlarda açılmadığını duydum, açılmaz ise “Başlat” dan uygulamayı açın, Uygulamanın üst kısmında bir Windows 11 bölümü göreceksiniz. Mavi “Şimdi Denetle” düğmesine tıklayın.

Bir pencere açılacak ve “Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştırabilir” veya “Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştıramaz” diyecektir. hepsi bu kadar.

Bilgisayarınızın Windows 11‘i çalıştıramadığını belirten bir mesaj alıyorsanız, bunun Güvenli Önyükleme veya Güvenilir Platform Modülü (TPM) ile ilgili olma ihtimali yüksektir . Bunlar, Sağlık Kontrolü uygulamasının bilgisayarınızı güvensiz olarak görmesine ve dolayısıyla Windows 11 ile uyumlu olmamasına neden olabilecek güvenlik özellikleridir.

Umarım bu yazım size “Windows 10 Bilgisayarım da Windows 11 Çalışır mı?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın