Windows 11 ‘de Animasyonlar Nasıl Kapatılır?

Windows 11'de Animasyonlar Nasıl Kapatılır?

Windows 11 masaüstünün etkileyici görünmesini sağlayan animasyon ve solma efektleri de dahil olmak üzere birçok yeni özellik ve görsel efektle birlikte geliyor, ancak bazı etkinliklere ve uygulama çalışmalarında düşük konfigürasyonlu Bilgisayarlarda  Performansı oldukça etkiliyor, bu yazımda Windows 11 için Animasyonları nasıl kapatacağımızı göstereceğim.

Windows 11’de animasyon nasıl kapatılır ve performans nasıl artırılır

Windows 11, ayarlarının çoğu için merkezi bir konuma sahiptir. Sistem yapılandırmalarından yeni kullanıcılar oluşturmaya ve Windows’u güncellemeye kadar her şey “Sistem Ayarları” bölmesinden yapılabilir.

İlk olarak, klavyenizde Windows+i tuşlarına basarak Windows Ayarları’nı açın. Veya Başlat‘ı açabilir, “Ayarlar” simgesine tıklayabilirsiniz.

Ayarlar göründüğünde kenar çubuğuna bakın ve “Erişilebilirlik”i seçin. Erişilebilirlik ayarlarında “Görsel Efektler“i seçin.

Görsel Efektlerde, “Animasyon Efektleri”ni “Kapalı” olarak değiştirin.

Değişiklikleriniz otomatik olarak kaydedilecektir. Ayarları kapatın, daha hızlı Windows deneyiminizin keyfini çıkarın! Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz Ayarlar‘ı açın ve tekrar Erişilebilirlik > Görsel Efektler‘e gidin ve “Animasyon Efektleri“ni “Açık” olarak değiştirin.

Windows 10 Bilgisayarınızın Windows 11 ile çalışır mı? sorusuna yazdığım açıklamalı yazımdan Linke Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Umarım bu yazım size “Windows 11’de Animasyonlar Nasıl Kapatılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın