Android Chrome’da Metin Kartları Nasıl Oluşturulur?

Android Chrome'da Paylaşılabilir Metin Kartları Nasıl Oluşturulur?

İnternette okuduğunuz bir yazıdan alıntı paylaşmak ister misiniz? Bunu yapmanın çok kolay bir yolu var, Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Chrome‘un alıntıları paylaşılabilir metin kartlarına dönüştüren harika bir yöntemi var. Size nasıl yapılacağını göstereceğim.

İlk olarak,  Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Chrome uygulamasını  açın ve adres çubuğuna chrome://flags yazın.

Ardından, arama çubuğuna “webnotes” yazın ve “WebNotes Stilize” başlıklı bayrak için açılır menüye dokunun.

Menüden “Enable“i seçin ve ardından tarayıcıyı yeniden başlatın.

Tarayıcı tekrar açıldığında, bir web sayfasına gidin ve bir metin seçinBağlamsal menüden “Paylaş”a dokunun.

Android Chrome Paylaşılabilir Metin Kartları Nasıl Oluşturulur-04

Şimdi, Paylaş menüsünden “Metin Kart Oluştur” seçeneğini seçin.

Beğendiğiniz birini bulana kadar farklı kart stilleri arasında soldan sağa kaydırın. Devam etmek için “İleri”ye dokunun.

Bu sefer az önce oluşturduğunuz kartı paylaşmak için başka bir paylaşım menüsü görünecektir. Bir uygulama veya “Resmi Kopyala” seçin. Doğrudan başka bir uygulamayla paylaşırsanız, teklif kartını ve web sayfasının bağlantısını içerecektir.

Metin kartını istediğiniz uygulamada paylaşabilirsiniz. Örnek olarak Instagram Story uygulamasını seçtim.

Hepsi Bu kadar, Çok fazla iş yapmadan şık bir metin kartı oluşturdunuz. Bu, paylaşılacak bir metni vurgulamak istediğiniz zamanlar için yararlı olması gereken kullanışlı bir küçük özellik.

Umarım bu yazım size “Android Chrome’da Paylaşılabilir Metin Kartları Nasıl Oluşturulur? ” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın