Windows için Yeni Outlook Ağustos’ta Geliyor

Microsoft, bir yıldan fazla bir süredir Windows için tamamen yeni bir Outlook posta uygulamasını test ediyor. Microsoft 365 yöneticilerinden sağlanan bir açıklamaya göre Microsoft, bunu herkese sunmaya neredeyse hazır görünüyor.

Microsoft, artık kullanılmayan Windows 10 dönemi Posta ve Takvim uygulamalarının yerini yeni Outlook uygulamasıyla değiştirecek olan yaklaşan sunum hakkında yöneticileri uyarıyor. Bleeping Computer‘a göre şirket, “2024‘ün sonunda Windows için Posta ve Takvim uygulamalarına yönelik desteği sonlandıracağız. Yeni Windows için Outlook, insanların daha üretken olmalarına ve gelen kutularını kontrol etmelerine yardımcı oluyor. 2023 yılının Ağustos ayının sonlarında, Posta ve Takvim uygulaması kullanıcılarını, isterlerse geri dönme seçeneğiyle yeni Windows için Outlook‘a otomatik olarak taşıma sürecine de başlayacağız.”

Özellikle geçiş, mevcut eski Windows için Outlook‘u (ücretli Microsoft 365 planlarına veya Office paketlerine dahil olan sürüm) etkilemeyecektir. Yeni Outlook uygulamasında mevcut sürüme kıyasla birkaç önemli özellik eksik olabilir, bu nedenle mevcut Windows için Outlook kullanan hiç kimse yükseltmeye zorlanmayacaktır.

Yeni Windows için Outlook, elden geçirilmiş bir tasarıma ve diğer Microsoft 365 hizmetleriyle iyileştirilmiş tümleştirmeye sahip Outlook.com web uygulamasını temel alıyor. Windows 11, yeni Microsoft Teams ve diğer Microsoft yazılımlarında kullanılan Akıcı tasarım diliyle eşleşen daha modern bir görünüme sahip ayrıca hem aydınlık hem de karanlık modları var bu nedenle PC’niz hangi modu kullanıyor olursa olsun, Outlook‘un tam olarak uyması gerekir. Bu yeni uygulamanın Mac için Outlook‘un yerini ne zaman alıp almayacağını hala bilmiyoruz.

Windows’ta Posta veya Takvim uygulamalarının sağ üst köşesindeki “Yeni Outlook’u deneyin” geçiş düğmesine tıklayarak yeni Outlook uygulamasını deneyebilirsiniz; bu uyari benim bilgisayarımda yok, ancak diğer insanların makinelerinde görünüyor. Aynı geçiş, geçerli (eski) Outlook uygulamasında da görünür olmalıdır.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın