Outlook ‘ta Teams Toplantısı Nasıl Oluşturulur

Outlook'ta Teams Toplantısı Nasıl Oluşturulur

Artık evden çalışmak bir norm haline geldiğinden, video konferanslar fiili olarak buluşma yolu haline geliyor. Microsoft Teams toplantılarını Teams uygulaması aracılığıyla organize etmek zorunda kalmadan doğrudan Outlook içinden nasıl oluşturacağınız aşağıda anlatıyorum.

Outlook içinden Teams toplantıları oluşturmak için, Teams istemcisini bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Bu, bir toplantı oluştururken yeni bir seçenek sağlayan Outlook‘a bir eklenti yükleyecektir.

Bu seçenekler, ücretli bir Office 365 (O365)/Microsoft 365 (M365) aboneliğiniz olup olmadığına bakılmaksızın tüm Outlook ve Teams kullanıcıları için kullanılabilir olmalıdır. Ancak, ister ücretsiz bir Outlook.com/live.com/hotmail (Microsoft Teams Kurumsal ve Kişisel Hesabınız ile Nasıl Kullanılır?) yazıma bakabilirsiniz hesabı olsun, ister kendi etki alanınız için ücretli bir Microsoft hesabı olsun, bunlar yalnızca Exchange kullanan e-posta hesaplarında kullanılabilir. Gmail veya Yahoo hesabı gibi Exchange dışı bir hesap kullanıyorsanız, Teams eklentisi çalışmayacaktır.

Teams Uygulamasını yükleyin

Öncelikle Teams uygulamasını Bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor uygulamayı indirmek için Linke tıklayın

exe dosyasını yükleyin ve istendiğinde O365/M365 hesap ayrıntılarınızla oturum açın. Eklentinin Outlook‘ta yüklendiğinden emin olmak için Teams‘i yeniden başlatın, ardından Outlook‘u yeniden başlatın.

Outlook Uygulamasında Teams Toplantısı Oluşturun

Teams uygulamasını bilgisayarınıza yüklediğinizde, toplantı oluştururken yeni bir seçenek Outlook‘a  yükleyecektir. Giriş > Yeni Öğeler > Teams Toplantısı menüsünde bulunur.

Ayrıca Takvim bölümünde Yeni Teams Toplantısı  ikonu eklenecektir.

Bu seçeneklerden birini tıkladığınızda, toplantı isteği, “Microsoft Teams Toplantısı” konumunu ve katılımcıların toplantıya katılmak için tıklayabilecekleri isteğin gövdesinde bir bağlantı içerecek şekilde eklecektir.

Katılımcıları ve toplantının tarih ve saatini her zamanki gibi doldurun. Toplantı isteğini normal bir toplantıda yaptığınız gibi gönderin. Tek fark, siz ve katılımcılarınız toplantıya bir ofisteki toplantı odası yerine Teams‘de katılacaksınız 🙂

Ayrıca toplantı sonunda Teams toplantısına kimlerin katıldı raporunu alabilirsiniz.

Bir sonraki makalemde Teams uygulaması üzerinden nasıl toplantı oluşturulur paylaşacağım

Umarım bu yazım size “Outlook’ta Teams Toplantısı Nasıl Oluşturulur” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın