Microsoft Teams Kişisel Hesabınız ile Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Kurumsal ve Kişisel Hesabınız ile Nasıl Kullanılır?

Covid-19 salgını nedeni ile uzaktan çalışmalar ve uzaktan eğitim, vazgeçilmez bir ihtiyaç halini aldı, çalıştığımız veya okulumuzun Microsoft Teams hesabı ile aynı anda kişisel Teams hesabını nasıl kullanabiliriz? işte bu yazı dizimde bu konuya değineceğim.

Kişisel Hesabımızı Microsoft Teams’e Ekleme

Kurumsal veya Okul hesabı açıkken, sağ üst tarafta bulunan resmimize veya adımıza tıklıyoruz. Aşağı açılır menüde “Hesaplar ve Kuruluşlar”  bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza hangi hesapla oturum açıldığını gösteren bir hesap gelecektir, hesabımızın altında yer alan “Kişisel hesap ekle” bölümüne tıklıyoruz.

Oturum açın” ekranı geldiğinde kişisel Microsoft hesabınızı girmeniz gerekmektedir.

Kişisel hesap bilgilerini girdikten sonra, hesabınızın ayarlanması için biraz beklemeniz gerekmekte.

Ayarlamalar bitince Microsoft Teams açılacaktır, kurumsal ve Okul hesabınızdan farklı olarak biraz daha sade bir görünüm olarak karşınıza gelecektir.

Kişisel Teams hesabınız, Kurum veya Okul hesabınızdan farklı bir ikincil uygulama olarak açılacaktır.

Kişisel Teams Hesabınız ile Konuşmaya Başlama

Kişisel Microsoft Teams hesabınızı arkadaşlarınıza bildirmek için en alt sol köşede yer alan “Arkadaşları ve aileyi davet et” bölümüne tıklamanız gerekiyor.

Karşınıza davet linki çıkacaktır, “Bağlantıyı kopyala” demeniz ve bağlantıyı arkadaşlarınıza yollamanız yeterli olacaktır. Linki yolladığınız kişiler Teams uygulamasını Bilgisayarlarına kurmalarına gerek kalmadan Teams Web den sizinle sohbet edebilirler.

Eğer Kişisel Teams hesabınızı Kurumsal ve Okul hesabınız ile aynı anda kullanmak istemiyorsanız, tekrar sağ üst tarafda yer alan Resminize veya isminize tıklayarak açılan menüde “Oturumu kapat” demeniz yeterli olacaktır.

Hepsi bu kadar 🙂

Umarım bu yazım size “Microsoft Teams Kurumsal ve Kişisel Hesabınız ile Nasıl Kullanılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın