Teams Toplantısında Katılımcı Raporu Nasıl Alınır?

Teams Toplantısında Katılımcı Raporu Nasıl Alınır?

Bu yazımda Microsoft Teams planlanmış toplantılardan nasıl katılım raporu alabileceğimizi öğreneceğiz. Bazen, kaç kullanıcının Microsoft Teams toplantısına katıldığını bilmek ve bunları raporlamak isteyebilirisiniz. O zaman bu yazım sizler için çok faydalı olacak.

Bu özellik yalnızca Toplantı düzenleyici için kullanılabilir. Katılımcılar bu seçeneği göremeyecektir.

Katılım raporunu görüntülemek için  “Katılımcıları Göster” seçeneğine tıklamamız gerekir.

Sağ üst köşede yer alan  katılım raporunu indirme seçeneğimiz vardır. Toplantı sona erene kadar katılım raporunu indirebilirsiniz.

Toplantıya katılım raporunu (.csv) formatında indirecektir. Excel dosyasında katılımdı Adı Soyadı, Katılım durumu, Tarih ve Saat bilgileri bulunmaktadır.

Not
Katılımcılardan herhangi biri Katılımcıları Göster‘e tıklarsa, katılım raporu indir simgesini göremezler. yukarıda belirttiğim gibi sadece Toplantıyı oluşturan kişiler katılımcı raporu alabilir.

Umarım bu yazım size “Teams Toplantısında Katılımcı Raporu Nasıl Alınır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın