Excel ‘de Veri Çubukları Nasıl Yapılır?

Excel'de Veri Çubukları Nasıl Yapılır?

Çubuk grafik verilerinizi karşılaştırmak için yatay çubukların kullanıldığı Excel’de verilerinizi sunmanın en kolay yollarından biridir. Microsoft Excel’de çubuk grafikleri nasıl oluşturacağınız ve biçimlendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft Excel’de Çubuk Grafikler Ekleme

Potansiyel olarak herhangi bir Excel veri kümesini çubuk grafiğe dönüştürebilirsiniz, ancak bir dizi ürün için satış verilerini karşılaştırmak gibi doğrudan karşılaştırmalar mümkün olduğunda bunu verilerle yapmak daha mantıklıdır. Excel‘de , iki tür veriyi birlikte göstermek için çubuk grafiklerin diğer grafik türleriyle birleştirilebileceği birleşik grafikler de oluşturabilirsiniz .

Microsoft Excel‘de çubuk grafik eklemek için Excel çalışma kitabınızı açın ve verilerinizi seçin. Bunu farenizi kullanarak manuel olarak yapabilir veya aralığınızdaki bir hücreyi seçebilir ve verileri otomatik olarak seçmek için Ctrl + A tuşlarına basabilirsiniz.

Verileriniz seçildikten sonra hemen altında çıkan “Hızlı Çözümleme” düğmesine tıklayın.

Biçimlendirme bölümünden, Veri Çubukları nı seçin grafik otomatik oluşacaktır.

Örneğimiz için, satış verileri, her Manav ürünleri için satış sayısının karşılaştırmasını gösteren bir çubuk grafiğe dönüştürülmüştür.

Dilerseniz diğer grafik seçeneklerini’de kullanabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?