Outlook Güvenli Gönderenler Listesine E-posta Adresi Nasıl Eklenir?

Outlook Güvenli Gönderenler Listesine E-posta Adresi Nasıl Eklenir?

Arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın e-postalarının Gelen Kutunuz yerine Spam klasörünüze gönderildiğini fark ediyor musunuz? Outlook, e-posta almak istediğiniz e-posta adreslerini ve tüm etki alanlarını belirtmenize olanak tanıyan bir Güvenli Gönderenler listesi sağlar.

Güvenli Gönderenler listesi, listedeki e-posta adreslerinden alınan e-postaların Spam klasörünüze gitmesini engeller. Size Güvenli Gönderenler listesine nasıl erişeceğinizi ve e-posta adreslerini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim.

Başlamak için, Giriş sekmesinin Sil bölümünde Önemsiz‘i tıklayın ve açılır menüden Önemsiz E-posta Seçenekleri‘ni seçin.

Önemsiz E-posta Seçenekleri iletişim kutusunda, Güvenli Gönderenler sekmesini ve ardından Ekle‘yi tıklayın.

Adres veya etki alanı ekle iletişim kutusunda, düzenleme kutusuna bir e-posta adresi veya etki alanı adı girin ve Tamam‘ı tıklayın.

Listeye eklemek istediğiniz başka e-posta adresi ve alan adı için Ekle‘yi tıklayın. Bitirdiğinizde Tamam‘ı tıklayın.

Ayrıca Kişilerimdeki e-postaya da güven onay kutusunu seçerek Kişilerinizdeki e-posta adreslerine otomatik olarak güvenebilirsiniz.

E-posta gönderdiğiniz kişilerin, Kişilerinizde olsun veya olmasın, Güvenli Gönderenler listesine otomatik olarak eklenmesini istiyorsanız, E-posta gönderdiğim kişileri otomatik olarak Güvenli Gönderenler Listesine ekle onay kutusunu işaretleyebilirsiniz.

Listenizi başka bir bilgisayarda kullanmak üzere dışa aktarmak veya başka bir bilgisayardan bir listeyi içe aktarmak veya yalnızca listenizi yedeklemek için Dosyadan İçe Aktar ve Dosyaya Dışa Aktar düğmelerini kullanabilirsiniz. E-posta adresleri ve alan adları, bir .txt dosyasındaki bir satıra bir adres veya alan adı aktarılır.

Eğer belirli bir kişiden gelen e-postaları yasaklamak istiyorsanız ilgili yazıma bakabilirsiniz.

Hepsi bu kadar umarım bu yazım size “Outlook Güvenli Gönderenler Listesine E-posta Adresi Nasıl Eklenir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın