Microsoft Office 365 Online İstenmeyen Posta Filtresi

Office 365 Exchange Online üzerinde sunulan Anti Spam özelliğinden bahsedeceğim. Kurumlarda en çok şikayet edilen husus istenmeyen, gereksiz postalardır, Exchange sisteminde yapacağımız eklemelerle istenmeyen postalara bir nebze olsun engelleyeceğiz, Exchange mail güvenliğini Exchange Online Protection hizmeti ile sağlıyor.

Lafı uzatmadan hemen başlayalım

 

ilk olarak Microsoft Office 365 Online Exchange yönetici sayfasına giriyoruz Sol taraf da yer alan Koruma bölümüne tıklıyoruz açılan sayfada üst kısımda yer alan istemeyen posta filtresi kısmına tıklıyoruz.

Açılan sayfada Default yazan kısma çift tıklıyoruz

Açılan ek sayfada engelleme listesine tıklıyoruz ve ardından Artı ya tıklıyoruz.

 

Eğer sadece bir mail adresini engellemek istiyorsanız ENGELLENEN GÖNDEREN kısmındaki artıya tıklayarak kişinin veya şirketin tam mail adresini yazıyoruz.

Eğer kişi değilde o şirketten gelecek tüm mailleri engellemek istiyorsak ENGELLENEN ETKİ ALANI kısmındaki artıya tıklayarak @ harfinden sonraki etki alanı kısmını yazıyoruz.

 

Tamam diyerek işlemi bitiriyoruz hepsi bu kadar artık yazdığınız mail adresi veya etki alanından kullanıcılar mail almadan spam klasörüne düşmesini sağladık.

daha sonraki konumuz gelen spamları karantinaya mı yoksa kullanıcı gereksiz postalar kısmına m ı atacağız onu işleyeceğiz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thoughts on “Microsoft Office 365 Online İstenmeyen Posta Filtresi”

  1. Cem Bey Merhaba size mail yolladim ancak ulasmadi sanirim, Exchange ve Sharepoint hakkinda yardiminiza ihtiyacimiz var gerekli iletisim bilgilerimi yolluyorum.

Bir Cevap Yazın