WhatsApp İletileri Nasıl Silinir

Bazen sadece bir mesajı WhatsApp’dan silmek isteyebilirsiniz. Belki eşinize yanlışlıkla mesaj yolladınız veya belki de paylaştığınız bir şifre gibi kişisel bilgilerini gizlemek istiyorsunuzdur. Sebep ne olursa olsun, nasıl yapılacağına bakalım.

WhatsApp ile iletileri silerken iki seçenek vardır. Gönderdiğiniz bir iletiyi gönderildikten sonra yedi dakika içinde silebilirsiniz, Mesajı hem alıcının cihazından hemde kendi cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Bu, bir kişiye veya bir gruba mesaj gönderirseniz bile çalışır. Mesajın silindiğini söyleyen bir not göreceklerdir. Yedi dakika içinde silerseniz iletiyi okusalar bile  mesaj silinecektir.

Bir mesajı silmek veya başkasının size gönderdiği bir mesajı silmek için yedi dakikadan fazla beklerseniz, işler biraz karışıyor, Yedi Dakikadan sonra sildiğiniz yazılar sadece sizin telefonunuzdan silinecektir, diğer telefondan silinmeyecektir o yüzden kendinizi kurtarmak için sadece Yedi Dakikanız var 🙂

Başlayalım

IPhone’da

IOS’ta bir WhatsApp  silmek istediğiniz iletinin üzerine uzun basın ve  sil yazısına basın.

Sol alt tarafta çıkan Çöp tenekesine basın

Mesajı kendi telefonunuzdan mı yoksa tüm cihazlardan mı sileceğiniz sorulacak eğer gönderdiğiniz kişiden mesaj silmek istiyorsanız Tüm cihazlardan sil i seçin.

Yedi dakikayı geçtiyseniz sadece bu cihazdan sil gelecektir, buna bastığınızda ise mesaj karşı tarafta kalacak ancak sizin cihazınızdan silinecektir.

Android’de

Android’de  WhatsApp mesajını silmek için üzerine uzun basın ve sil simgesine dokunun.

 

Mesajı kendi telefonunuzdan mı yoksa tüm cihazlardan mı sileceğiniz sorulacak eğer gönderdiğiniz kişiden mesaj silmek istiyorsanız Tüm cihazlardan sil i seçin. Yedi dakikayı geçtiyseniz sadece bu cihazdan sil gelecektir, buna bastığınızda ise mesaj karşı tarafta kalacak ancak sizin cihazınızdan silinecektir.

 

Mesajlar silindi Önemli Not: Mesajı sildiğiniz karşı tarafta görünmektedir, eğer açıklama yapacağınız bir kişiyse mesajı sildikten sonra bir bahane mutlaka bulmalısınız.

 

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın