Windows 10 ve 11 ‘de DISM 87 Hatası Nasıl Düzeltilir?

DISM error 87 mesajı mı alıyorsunuz ? Bu oldukça fazla görülen hatadır ve kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Windows 11 veya Windows 10 bilgisayarınızda bu sorunu çözmenin birçok yolunu göstereceğim.

ilk olarak yapacağımız DISM komutunu çalıştırırken 87 hatası almanızın en yaygın nedeni, komutu yanlış yazmış olmanızdır. Fazladan bir boşluk eklemiş veya kesinlikle gerekli olan bir alanı kaldırmış olabilirsiniz.

DISM komutunuzu olması gerektiği gibi girin: parametreleriniz arasında tek bir boşluk bırakın.

İşte yanlış yazılmış bir DISM komutu örneği:

Doğru yazılmış bir DISM komutu örneği:

/Cleanup-imageve parametreler arasında boşluk olduğuna dikkat edin /Restorehealth Komutunuzun aşağıdaki gibi görünmesini sağlayan bu boşlukları eklediğinizde, 87 hatanız çözülecektir.

Komut İstemini (CMD) Yönetici Olarak Çalıştırın

ikinci olarak DISM komutunu çalıştırırken hata almanızın bir başka nedeni de Komut İstemi’ni yönetici ayrıcalıkları olmadan kullanıyor olmanızdır . Bu komutun düzgün çalışması için yönetici hakları gerekir.

 Komut İstemi‘ni yönetici olarak başlatın . Bunu PC’nizin “Başlat” menüsünü açarak, “Komut İstemi“ni bularak ve “Yönetici Olarak Çalıştır“ı seçerek yapın

Kullanıcı Hesabı Denetimi” isteminde “Evet“i seçtiğinizden emin olun. Ardından, DISM komutunuzu çalıştırın ve beklendiği gibi çalışacaktır.

Windows’u güncelleyin

Üçüncü olarak Eski ve hatalı bir Windows sürümü, sistem komutlarınızın hatalı çalışmasına neden olabilir. DISM komutunuzla ilgili durum bu olabilir.

Windows sürümünüzü güncelleyerek sistem sorunlarınızı çözmeyi deneyebilirsiniz. Daha yeni sürümler, sisteminizdeki mevcut sorunları düzelten en son hata düzeltmelerini getirir.

Ayarlar > Windows Güncelleme bölümüne gidin. Sağ bölmede, “Güncellemeleri Kontrol Et“i tıklayın ve mevcut güncellemeleri indirip yükleyin.

Güncellemeleriniz yüklendiğinde, Windows 11 veya Windows 10 PC’nizi yeniden başlatın . Ardından, DISM komutunuzu kullanın. Sorun büyük oranda çözülmüş olacaktır.

Windows’un Bozuk Dosyalarını Düzeltin

Windows‘unuzun sistem dosyalarının bozulması, sistem özelliklerinin çalışmamasına neden olabilir. DISM error 87  bozuk sistem dosyalarının sonucu olabilir.

Bu durumda, sisteminizin bozuk dosyalarını bulmak ve onarmak için yerleşik bir Windows komutu kullanın . Bunu önce “Başlat” menüsünü açarak, “Komut İstemi“ni bularak ve “Yönetici Olarak Çalıştır”ı seçerek başlaatın.

Kullanıcı Hesabı Denetimi” isteminde “Evet“i seçin.

Komut İstemi penceresinde aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

Komut, sisteminizi bozuk dosyalar için tarayacak ve bu dosyaları çalışan dosyalarla değiştirecektir.

Windows 11 veya Windows 10 PC’nizde bir DISM 87 hatası ‘nı bu şekilde çözebilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın