Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?

Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?

Zoom‘da bir toplantı düzenliyorsanız, ileride izleyebilmek için kaydetmek isteyebilirsiniz. Toplantıya katılıyorsanız, kayıt yapabilmek için toplantı sahibinden izin almanız gerekir. Her ikisinin de nasıl yapılacağı anlatıyorum.

Varsayılan olarak, yalnızca video görüşmesinin sahibinin toplantıyı Zoom‘a kaydetmesine izin verilir. Hazır olduğunuzda Zoom‘u açın ve bir toplantı ayarlayın . Bunu, ana sayfadaki “Yeni Toplantı” düğmesini seçerek ve ardından ilgili katılımcıları toplantıya katılmaya davet ederek yapabilirsiniz .

Toplantı kurulduktan ve katılımcılar hazır olduktan sonra, pencerenin altındaki “Kaydet” düğmesini seçerek toplantıyı kaydetmeye başlayabilirsiniz. Alternatif olarak, Alt + R kısayol tuşunu da kullanabilirsiniz.

Kayıt şimdi başlayacaktır. Kaydı Duraklat düğmesini seçerek (veya Alt + P tuşlarını kullanarak) duraklatabilir veya Durdur düğmesini seçerek (veya Alt + R tuşlarını kullanarak) kaydı sonlandırabilirsiniz.

Toplantı bittiğinde, kaydı durdurun ve pencerenin sağ alt köşesindeki “Toplantıyı Bitir” düğmesini seçin.

Katılımcılara Kayıt İzni Nasıl Sağlanır

Toplantı sahibi sizseniz ve katılımcılardan birinin toplantıyı kaydetmesine izin vermek istiyorsanız, bunu yapmak için gerekli izinleri sağlayın.

Video konferans sırasında, pencerenin altındaki “Katılımcıları Yönet” seçeneğini seçin.

Sağ bölmede bir katılımcı listesi görünecektir. Kayıt izni vermek istediğiniz katılımcının adının üzerine gelin, bir “Daha Fazla” düğmesi görünecektir. Daha Fazla” düğmesini seçin.

Bir açılır menü görünecektir. Burada, “Kayda İzin Ver” i seçin.

Misafir artık toplantıyı kaydedebilir.

Kaydedilmiş Toplantılar Nasıl Görüntülenir

İzlemek istediğiniz bir toplantı kaydettiyseniz, Zoom uygulamasını açın ve “Toplantılar” sekmesini seçin.

Sol bölmede, “Kayıtlar” seçeneğini seçin. Şimdi kaydedilmiş toplantıların bir listesini göreceksiniz. Bu listeden görüntülemek istediğiniz toplantıyı seçin.

Sağ bölmede, artık kaydı oynatabilirsiniz (ister Videolu isterse sadece Ses olarak izleyebilirsiniz), dosya konumunu açabilir vwya Kaydı silebilirisniz.

Hepsi bu kadar 🙂

Umarım bu yazım size “Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın