Word Belgesine Youtube Videosu Nasıl Eklenir?

Word Belgesine Youtube Videosu Nasıl Eklenir?

Word belgenizde bir video kullanmak, çalışmanız için ek bağlam sağlamanın ve belgenizi daha ilgi çekici hale getirmenin harika bir yoludur. Bir YouTube videosunu bir Microsoft Word belgesine nasıl ekleyeceğiniz aşağıda anlatıyorum.

Word belgenize bir YouTube videosu eklemek için, tercih ettiğiniz tarayıcıyı (Chrome gibi) açın ve YouTube web sitesine gidin  . Arama  çubuğuna videonun adını yazarak kullanmak istediğiniz YouTube videosunu arayın.

Tarayıcının adres çubuğundaki videonun URL‘sini vurgulayın. Sağ tıklayın ve ardından bağlam menüsünden “Kopyala” yı seçin.

Panonuza kopyalanan URL  kodu ile Word‘ü açın.

Üst araç çubuğundan “Ekle” sekmesine tıklayın, ardından Medya grubunda “Çevrimiçi Video” yu seçin.

Video Ekle iletişim kutusu görünecektir. URL‘yi metin kutusuna yapıştırın (Ctrl + V veya sağ tıklayın> Yapıştır) ve ardından “Ekle” yi tıklayın.

Video şimdi Word belgesine eklenecektir. Oynat düğmesine tıklamak, arka plan karartılmış haldeyken videonun ön planda görünmesini sağlayacaktır. Oynat düğmesine tekrar basın.

Youtube kanalımdan Video olarak izleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar 🙂

Umarım bu yazım size “Word Belgesine Youtube Videosu Nasıl Eklenir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thoughts on “Word Belgesine Youtube Videosu Nasıl Eklenir?”

Bir Cevap Yazın