Myetherwallet.com’da cüzdan adresi nasıl oluşturulur ?

Myetherwallet ETH adresi oluşturma ve Airdropların istemiş olduğu ERC20 Token adreslerini desteklemektedir, eğer Airdrop lara katılacaksanız mutlaka bu adresleriniz olmalı şimdi gelin nasıl yapıldığına ayrıntılı şekilde bakalım….

Resim 1.  ilk açılan ekranda sizden güçlü bir şifre isteyecek, buraya unutmayacağınız bir şifre yazın ve Cüzdan oluştur diyerek devam edelim.

 

Resim 2. Burası çok önemli karşınıza gelecek ekranda İndir Keystore dosya (UTC / JSON) ye tıklıyoruz ve dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz, bu dosyayı kesinlikle kaybetmeyin çünkü bu dosya ile cüzdanınızı açacaksınız.

Resim 3. I understand Continue ye tıklayarak devam ediyoruz

 

Resim 4. Cüzdan Kağıt bilgilerini yazdır a tıklayarak yeni bir sayfa açılacak.

Resim 5. Açılan sayfadaki görsele sağ tıklayarak resim olarak kaydediyoruz bunu da kaybetmeyin çünkü üzerinde Private key adresiniz yazılı. Resmi kaydettikten sonra bu sayfayı kapatabilirsiniz.

 

Resim 6. Resmi kaydedip sayfayı kapattıktan sonar ana ekranımızda Adresini kaydet diyerek diğer sayfaya geçiyoruz, şuan eth adresimi oluştu diğer sayfada cüzdanımızı açacağız.

 

Resim 6. Gelen sayfada Keystore / JSON File bölümünü seçiyoruz.

Resim 7. Keystore / JSON File ı seçince sağ tarafta bir bölüm açılacak Cüzdan Dosyasını Seç e basarak buraya ilk bilgisayarımıza kaydettiğimiz UTC ile başlayan dosyayı koyuyoruz.

Resim 8. İlk kayıt olurken ki şifremizi yazıyoruz ve aç diyoruz.

 

Resim 9. Veee karşımızda ETH adresimiz kırmızıyla çizdiğim yerler Airdrop a katıldığınızda sizden istenen ETH adresi dir, veya eth transferi de yapabilirsiniz.

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın