Yeni Eklenen WhatsApp kaybolan mesaj nedir?

Yeni Eklenen WhatsApp Kaybolan Mesaj Özelliği Nedir?

Meta Platformlarına ait WhatsApp artık varsayılan olarak kaybolan mesajları göndermenize izin veriyor. Yeni bir sohbet başlatırsanız veya yeni bir grup oluşturursanız, varsayılan olarak kaybolan Mesaj özelliğini 7 gün içinde silinmesini seçebilirsiniz.

WhatsApp‘ta kaybolan mesajları seçtiğinizde, diğer kişiler de aynı şekilde bilgilendirilecektir. WhatsApp uygulamasını kullanan kullanıcılar, 7 günlük süre içerisinde uygulamayı açmaz, kullanmazsalar kendilerine gönderilen mesajlar kaybolmaktadır.

Kullanıcı tarafından mesaj kaybolmadan evvel bir yedekleme yapılmışsa, kaybolan mesaj da yedekleme içerisine alınmaktadır. Yedeklemeden geri getirilip yüklendiğinde ise kaybolan mesaj silinmektedir.

WhatsApp’ta Kaybolan Mesajlar Nasıl Ayarlanır?

Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp kaybolan mesajlar, belirli bir süre sonra sohbetten kaybolan mesajlardır. Bunları bire bir sohbetlerde ve yöneticilerin izin verdiği WhatsApp gruplarında ayarlayabilirsiniz.

Bire bir sohbet veya gruplar konuşmasına girerek sağ üst tarafta bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz.

Açılan Menüde “Kişiyi görüntüle” kısmına tıklıyoruz.

Kişi kartının orta bölümünde “Süreli mesajlar” bölümüne giriyoruz.

Süreli Mesajlar bölümünde “Mesaj süresi” bölümünü “Açık” olarak işaretliyoruz.

Artık seçtiğiniz kişiyle süreli kaybolan mesaj durumunuz aktif hale gelmiştir. Uygulamada bu özelliği kapatmak isterseniz WhatsApp Kaybolan Mesaj özelliğini “Kapalı” seçmeniz yeterli olacaktır.

Platform ayrıca medya için bir kez görüntüleme seçeneği ekledi nasıl yapıldığını öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazım size “Yeni Eklenen WhatsApp Kaybolan Mesaj Özelliği Nedir? ” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın