WhatsApp kaybolan bir kez görüntüle fotoğrafları Nasıl Atılır?

WhatsApp kaybolan bir kez görüntüle fotoğrafları Nasıl Atılır?

WhatsApp, uygulamasına kaybolan fotoğraflı mesajlar özelliği geliyor. “Bir kez görüntüle” fotoğrafları olarak adlandırılan yeni özellik, kullanıcıların sohbetlerde kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyor. Haziran ayında WhatsApp‘ın Android uygulamasının beta sürümünde “Bir kez görüntüle” geçtiğimiz hafta tüm kullanıcılara sunuldu.

Snapchat benzeri özellik, Instagram ve Messenger‘ın kaybolan fotoğraf özelliklerine benzer . Kullanıcılar, WhatsApp‘ta bir resim çekerken, fotoğrafı “bir kez görüntüle” olarak ayarlamak için zamanlayıcı simgesini seçmeniz gerekiyor.

Yollayacağımız Fotoğrafı veya Videoyu seçerken yazma alanının hemen sağında 1 ibaresine basıyoruz.

1 işaretini seçtikten sonra ekranda bir uyarı verecek “Fotoğrafı bir kez görüntülenecek şekilde ayarlardı” gönderiyi yolla diyerek devam ediyoruz

Kullanıcı resmi açması beklenir, o zamana kadar normal bir gönderi gibi bekler.

Kullanıcı resmi açıp kapattıktan sonra “Açıldı” şeklinde yazar ve karşı taraf bu resmi bir daha açamaz.

Açılan resimler cihazlara kayıt edilmez, kötü tarafı karşı taraf ekran görüntüsü alabiliyor ve size herhangi bir uyarı yapılmıyor. 

Bu yazım size “WhatsApp kaybolan bir kez görüntüle fotoğrafları Nasıl Atılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın