WhatsApp Sesli veya Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sesli veya Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp, Windows da sesli ve görüntülü arama yapmanızı sağlar. Bilgisayarınızı akıllı telefonunuz üzerinden kullanmayı tercih ediyorsanız, WhatsApp‘ın masaüstü uygulamalarını kullanarak nasıl sesli ve görüntülü arama yapacağınızı göstereceğim.

Masaüstünde WhatsApp aramaları yapabilecek olsanız bile, bilmeniz gereken bazı sınırlamalar vardır. Windows için WhatsApp‘ta masaüstü aramasını kullanmak için Windows 10 64-bit sürüm 1903 veya daha yeni sürümlere güncelleme yapmalısınız.

Ayrıca Windows (ve akıllı telefonunuzda) WhatsApp masaüstü uygulamalarının en son sürümüne ihtiyacınız olacak  . WhatsApp Web‘de sesli ve görüntülü aramalar desteklenmez.

Hem akıllı telefonunuzun hem de bilgisayarınızın internet bağlantısı olduğundan ve WhatsApp‘ın en son sürümlerinin kurulu olduğundan emin olmalısınız. WhatsApp‘ın özel masaüstü uygulamaları olmasına rağmen, yine de telefonunuzun internete bağlı olması ve bilgisayarınıza yakın olması gerekir.

Windows WhatsApp Sesli ve Görüntülü Aramalar Nasıl Yapılır?

Masaüstünde WhatsApp aramalarına başlamadan önce, Windows WhatsApp’ın en son sürümünü yüklediğinizden emin olun . WhatsApp‘ı masaüstünde kullanmak için akıllı telefonunuzu bağlama talimatlarını içeren bir QR kodu ekranda göreceksiniz.

WhatsApp‘ta sohbetler sayfasını açın ve ekranın sağ üst kısmındaki üç nokta simgesine dokunun.

Cep telefonunuzdaki WhatsApp ayarlarında “WhatsApp Web/Masaüstü” öğesini seçin.

Bağlama işlemini tamamlamak için akıllı telefonunuzda parmak izi veya yüz tanıma kilidini kullanarak kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, WhatsApp telefonunuzun kamerasını açacaktır. WhatsApp‘ı masaüstünde kullanmaya başlamak için bilgisayarınızdaki QR kodunun üzerine getirin.

Bilgisayarınızdaki WhatsApp‘ta herhangi bir sohbeti açın ve sesli arama yapmak için telefon simgesini tıklayın. Telefon simgesi, kamera simgesinin yanındaki sohbet penceresinin üst çubuğundadır.

WhatsApp‘ta bir masaüstü aramasındayken, ekranda dört simge göreceksiniz: kamera, mikrofon, üç nokta simgesi ve kırmızı son arama düğmesi. Sesli aramalarda, bu simgeler, ekranın sağ üst köşesinde kişinizin adıyla birlikte görünür. Görüntülü arama yapıyorsanız, video penceresinin içinde bu simgeleri görürsünüz.

Kamera simgesi, video görüşmesi sırasında kameranızı etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. Sesli aramadayken basarsanız, görüntülü aramaya geçecektir.

Mikrofon simgesi, mikrofonunuzu sessize almanıza veya açmanıza olanak tanır.

Üç nokta simgesi, kamera ve video ayarlarını açacaktır. Kamerayı, mikrofonu ve ses çıkış cihazını değiştirmenizi sağlar. Örneğin, yerleşik seçenek yerine harici bir mikrofon kullanmak istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

WhatsApp‘ın masaüstü uygulamalarında sesli veya görüntülü aramayı sonlandırmak için kırmızı aramayı sonlandır düğmesine basın.

Umarım bu yazım size “WhatsApp Sesli veya Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın