Google Street View ‘da Zamanda Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Google Street View'da Zamanda Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Google, birçok alanda Sokak Görünümü verilerini birkaç yılda bir yeniliyor ve Google Haritalar‘ın masaüstü sürümünü kullanarak eski Sokak Görünümü görüntülerini görebilirsiniz. Bunu yapmak için bilgisayardaki bir web tarayıcısında maps.google.com adresine gidin (Cep telefonunda çalışmaz.)

Şimdi, Sokak Görünümü simgesini tıklayıp sürükleyip ardından bir cadde veya yolun üzerinde gezinirken serbest bırakın Sokak Görünümü’nü açılacaktır. Ayrıca bir konumu tıklayabilir ve ardından ekranın alt kısmında görünen Sokak Görünümü küçük resmine tıklayabilirsiniz.

Tarihi Sokak Görünümü görüntülerini görüntülemek için Google Haritalar’ın sağ üst köşesine bakın. Daha eski Sokak Görünümü görüntüleri varsa, bu kutuda aşağı oklu bir saat simgesi görürsünüz.

Geçmişte Street View ekipleri tarafından çekilmiş resimleri görmek için oku tıklayın. Zaman içinde ileri ve geri gitmek için kaydırıcıyı tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Hareket edebilir ve perspektifi değiştirebilirsiniz ve görünüm gerçek zamanlı olarak güncellenecektir. Tam ekran olarak görmek için yakalanan bir resmin yan tarafında bulunan büyüteç simgesine tıklayın tıklayın.

Günümüz Sokak Görünümüne geri dönmek için kaydırıcıyı tamamen sağa doğru sürükleyin ve büyüteç simgesine tekrar tıklayın.

Google haritalar dünyayı gezmek ve sokak görüntülerini görmeniz için en iyi araçtır, düşünün Asya da  kırsal bir mahalle bakkalını görebilirsiniz.

Umarım bu yazım size “Google Street View’da Zamanda Yolculuğu Nasıl Yapılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın