Microsoft Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Microsoft Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Herhangi bir nedenle Office 365 veya Windows 11‘de Microsoft Hesap adınızı değiştirmeniz gerekebilir . Neyse ki, özel bir Microsoft Hesabı web sitesini ziyaret ederek bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlk olarak, favori web tarayıcınızı açın ve Microsoft Hesap Profili web sitesine gidin . Ardından, parolanızı kullanarak Microsoft hesabınızda oturum açın.

Bilgileriniz” sayfasında, hesabınızın avatarını veya fotoğrafını, ardından hemen altında mevcut Microsoft hesap adınızı göreceksiniz. “Tam Ad” girişinin yanında bulunan “Adı Düzenle” bağlantısını tıklayın.

Açılan “Adı Düzenle” kutusuna adınızı ve soyadınızı girin, ardından Captcha‘yı girin ve “Kaydet“i tıklayın.

Yaptığınız değişiklik kaydedilecek. Değişikliğin Windows 11‘de yürürlüğe girmesini sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar oturum açın. Office 365‘te yeni adı görmek için bir Office uygulaması açın, Dosya > Hesap‘a tıklayın ve “Çıkış Yap“ı seçin.

Ardından “Oturum aç“ı tıklayın ve normal Microsoft Hesabınızla oturum açın . Yeni adınız Office uygulamalarınızda görünecek.

Bu yazım size “Microsoft Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?