Microsoft Excel İki Tarih Arasındaki Gün Sayısını Bulma

Microsoft Excel'de İki Tarih Arasındaki Gün Sayısı Nasıl Bulunur?

Microsoft Excel, iki belirli tarih arasındaki tam gün sayısını saymayı kolay hale getirir . Bunu yapmak için Excel işlevi kullanabilirsiniz.

(eksi) işareti yöntemiyle iki gün arasında kaç gün olduğunu öğrenmek için önce Microsoft Excel ile hesap tablonuzu yapalım.

Hem başlangıç ​​hem de bitiş tarihi olan aşağıdaki tabloyu kullanacağız:

Tablonuzda, günleri görüntülemek istediğiniz hücreyi tıklayın. Bu hücre, belirttiğiniz tarihler arasındaki gün sayısını gösterecektir.

Seçtiğiniz hücreye aşağıdaki formülü yazın ve Enter’a basın. Benim formülde, C2 bitiş ve B2 başlangıç tarihi olduğu için ben =C2-B2 olarak yazacağım formülü, eğer sizin sütunlarınız farklı ise ona göre değiştireceksiniz.

Ve anında, formülü yazdığınız hücrede gün sayısını göreceksiniz.

işlem sonucu için her sütuna ayrı, ayrı yazmak yerine işaretli hücre kenarındaki noktayı tutarak aşağıya doğru sürükleyin.

Hepsi bu kadar, artık iki farklı tarih aralığı kaç gün yaptığını çok basit yolla hesaplayabileceksiniz.

Bu yazım size “Microsoft Excel’de İki Tarih Arasındaki Gün Sayısı Nasıl Bulunur?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thoughts on “Microsoft Excel İki Tarih Arasındaki Gün Sayısını Bulma”

  1. Cem Bey excel dosyasında çalışırken mevcut aktif hücrenin kenarlarını diğerlerine göre nasıl daha belirgin hale getirebiliriz?

Bir Cevap Yazın