Microsoft Teams Otomatik Toplantı Kaydı Nasıl Yapılır?

Microsoft Teams Otomatik Toplantı Kaydı Nasıl Yapılır?

Otomatik Toplantı Kayıt seçeneği Microsoft Teams ‘de mevcut, kullanıcıların toplantı seçenekleri sayfasından “Otomatik olarak kaydet” seçeneğini seçerek tüm toplantılarını otomatik olarak kaydetmelerini sağlayabilirler. Bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim. Eğer Toplantı nasıl oluşturulur öğrenmek isterseniz ilgili yazımdan öğrenebilirsiniz.

Otomatik kayıt deneyimi, önemli Teams toplantıları için sıklıkla kayıt düğmesine basmayı unutan kişiler için kullanışlı bir araç olacaktır. Kimsenin önemli konuşmaların veya brifinglerin kayıt edilmeden sonlanmasını istemez.

Otomatik kayıt seçeneğini sadece toplantıyı düzenleyen ayarlayabilir. Toplantı düzenleyen, toplantı daveti gönderildikten sonra toplantı seçeneklerini açması gereklmektedir.

Toplantı seçenekleri ayrı bir web tarayıcıda açılacaktır. Açılan sayfada “Otomatik olarak kaydet” seçeneğini Aktif hale getirmeniz gerekmekte.

Aktif hale geldikten sonra “Kaydet” diyerek yaptığımız işlemi sonlandırıyoruz. isterseniz diğer ayarları da kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Otomatik Toplantı kaydını kuruluşunuzdaki ilk toplantıya giren kişi başlatır “Misafirler kayıt başlatamaz” toplantıyı başlatan kişi kaydın sahibi olur ve “One Drive” ortamına kaydeder.

Kayıt dosyası ilk başlatanın One Drive a kaydetse bile toplantı kanalında Dosyalar > Kayıtlar altında saklanır. Toplantı sahiplerinin tam izni vardır. Ekip üyelerinin düzenleme izni vardır.

 

Eğer Otomatik kaydı düzenleyici başlatmak istiyorsa ve toplantıya katılacağından eminse, lobi davranışını değiştirebilirsiniz. Lobiyi kimlerin atlayabileceğiniYalnızca ben‘ olarak değiştirin. Tüm katılımcılar, organizatör toplantıya katılıp lobideki herkesi kabul edene kadar bir lobide bekleyecektir. Toplantı, düzenleyicinin katıldığı andan itibaren otomatik olarak kayda başlayacaktır. Toplantı kaydı daha sonra OneDrive‘larına kaydedilir.

Hepsi bu kadar, artık toplantı kayıt düğmesine basmayı unutabilirsiniz 🙂 

Bu yazım size “Microsoft Teams Otomatik Toplantı Kaydı Nasıl Yapılır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın