Office 365’te Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

BÖLÜM – 1

Bağlantı Al’ı kullanarak dosya paylaşma

Kuruımsal One Drive kullanarak kurum dışında biriyle dosya paylaşmanız mümkün 1 TB lık alanınız olduğunu düşünürsek dosya paylaşım isteleri olan Dropbox ve  Wetransfer ücretisiz belli bir GB a kadar izin veriyor, oysaki Kurumsal One Drive da sınır bulunmuyor, bunu nasıl yaparım ın cevabı aşağıdaki yazıda göreceksiniz.

  • OneDrive İş veya paylaşmak istediğiniz dosyayı içeren site bölümüne gidin
  • Paylaşmak istediğiniz dosyayı sağ tıklatyın ve sonra bağlantı Al‘ ı seçin. Bağlantı Al görmüyorsanız, Paylaş‘ ı ve sonra da bağlantı Al‘ ı tıklatın.

  • Oluşturmak istediğiniz bağlantı türünü seçin.

Burada dikkat edeceğiniz husus Kurum dışında birisiyle dosya paylaşacaksanız, (Görüntüleme bağlantısı – oturum açması gerekmez) i tıklamanız gerekiyor. 

Hesap gerekli bağlantı – düzenleme Oturum açtıktan sonra kuruluşunuzdaki kişilerin düzenleme, kopyalama veya dosya yükleme.

Görünüm bağlantı – hesap gerekli Oturum açtıktan sonra kuruluşunuzdaki kişilerin görüntüleme, kopyalamak veya dosyayı yükleyin.

Konuk bağlantıları:

Düzenleme bağlantısı – gerekli hiçbir oturum açma Kuruluşunuzun dosyayı düzenleyebilir ve kopyalayın ve dosyayı indirme olanağınız olabilir dışına kişiler. Kişiler, kopyalamak veya dosyayı karşıdan yüklemek için Microsoft hesabıyla oturum gerekebilir.

Görünüm bağlantı – gerekli hiçbir oturum açma Kuruluşunuzun dosyayı görüntüleyebilir ve kopyalayın ve dosyayı indirme olanağınız olabilir dışına kişiler. Kişiler, kopyalamak veya dosyayı karşıdan yüklemek için Microsoft hesabıyla oturum gerekebilir.

  • Oturum açmak gerekmez bağlantısını seçtiyseniz ve bağlantı süresinin sona ermesini istiyorsanız, Sona erme tarihi ayarla‘ya tıklayın ve bağlantının kullanım süresinin ne kadar sonra dolacağını (örneğin 30 gün) seçin.

  • Bağlantıyı panoya kopyalamak için Kopyala‘ya tıklayın.
  • Kopyaladığınız Linki istediğiniz herkese göndere bilirsiniz (Unutmayın Linke sahip herkes dosyayı görebilecektir)

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

2 thoughts on “Office 365’te Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır ?”

  1. Geri bildirim: Windows 11: Microsoft’un Yeni İşletim Sistemindeki Yenilikler |

  2. Geri bildirim: Microsoft Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz? |

Yorumlar kapalı.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?