WhatsApp ffmpeg.dll bulunamadı Hatası Hızlı Çözümü

WhatsApp ffmpeg.dll bulunamadı Hatası Hızlı Çözümü

WhatsApp masaüstüne yapılan en son güncelleme sürüm 2.2138.13, programı neredeyse bozdu. “WhatsApp.exe – Sistem Hatası – ffmpeg.dll “Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü ffmpeg.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir “. Güncelleme, kullanıcı etkileşimi olmadan otomatik olarak yüklenir, bu yüzden şu anda neredeyse herkesi etkiliyor. Neyse ki, Facebook mühendisleri bu sorunu çözene kadar WhatsApp Desktop’ı geçici olarak kullanmak için hızlı bir düzeltme var.

Sorun nasıl düzeltilir ve WhatsApp Desktop tekrar nasıl kullanılır?

WhatsApp uygulamasının eski sürümü, WhatsApp‘ın kurulum dizininde mevcuttur. Erişmek için o klasörü açmamız gerekiyor. Masaüstünde bir WhatsApp simgeniz varsa: Simgeye sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” seçeneğini seçin. Aksi takdirde, arama bölümüne tıklayın ve ardından “WhatsApp” yazın. Sonuca sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” seçeneğini seçin.

Dosya Konumunu Aç” dediğimizde gideceği yer bize hata veren 2.2138.13 sürümdür.

Biz eski sürümü çalıştıracağımız için bir üst sekmeye geçmemiz gerekiyor. Bunun için adres satırının hemen yanında yer alan “Yukarı ok” tuşuna basıyoruz.

Bir önceki sürüm olan  2.2134.10 klasörüne tıklıyoruz.

Sayfanın en en altında WhatsApp.exe uygulamasını göreceksiniz, çift tıklayarak programı çalıştırın, hepsi bu kadar.

WhatsApp mühendisleri sorunu çözene kadar, uygulamanın geçici bir kısayolunu masaüstünüze veya görev çubuğunuza ekleyebilirsiniz. WhatsApp.exe program
Simgesine sağ tıklayın ve Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur)  seçin . hepsi bu kadar 🙂

Umarım, WhatsApp sorunu kısa sürede çözecektir. WhatsApp’ı yalnızca sohbetler için kullanıyorsanız, bunun yerine WhatsApp Web uygulamasına kullanabilirsiniz. 

Bu yazım size “WhatsApp ffmpeg.dll bulunamadı Hatası Hızlı Çözümü” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın