Microsoft Edge Google Arama Motoru Nasıl Eklenir?

Microsoft Edge Google Arama Motoru Nasıl Eklenir?

Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı, varsayılan arama motoru olarak Yandex’i kullanır, ancak başka bir arama motorunu tercih ederseniz, bunu değiştirebilirsiniz. Edge, varsayılan olarak OpenSearch‘ü destekleyen herhangi bir arama motorunu kullanabilir.

Burada örneğimiz olarak Google‘a geçeceğiz, ancak isterseniz başka bir arama motoru seçebilirsiniz. 🙂

Microsoft‘un yeni Edge tarayıcısında varsayılan olarak Google‘ı veya başka bir arama motorunu kullanmak için menüyü tıklayın ve “Ayarlar“ı seçin

Sol kenar çubuğundaki Ayarlar altındaki “Gizlilik Arama ve hizmetler” seçeneğini tıklayın.

Sağ bölmenin en altına gidin ve Hizmetler bölümünü bulun. Altındaki “Adres Çubuğu ve Arama” seçeneğini tıklayın.

Adres çubuğunda kullanılan arama altyapısı” seçeneğini tıklayın ve “Google” veya tercih ettiğiniz herhangi bir arama motorunu seçin.

Ayarlar sayfasını kapatabilirsiniz ve adres çubuğundan veya bir web sayfasındaki metne sağ tıklayıp “Web’de Ara” seçeneğini seçerek arama yaptığınızda, Edge seçtiğiniz arama motorunu kullanacaktır.

Edge giriş sayfanızı değiştirmek isterseniz linke tıklayarak ilgili yazıma bakabilirsiniz.

Bu yazım size “Microsoft Edge Google Arama Motoru Nasıl Eklenir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın