Windows 11 Ürün Anahtarımı Nasıl Bulurum?

Windows 11 i yeniden yüklemeyi düşünüyorsanız ancak ürün anahtarınızı bulamıyorsanız, şanslısınız ürün anahtarını bulmak o kadar kolay değil ama neyse ki size yardımcı olmak için buradayım.

Windows Ürün Anahtarınızı Nerede Bulabilirsiniz?

Bilgisayarınızın UEFI donanım yazılımına gömülüdür : Windows 8, Windows 10 veya Windows 11 ile birlikte gelen yeni bilgisayarların çoğu yeni bir yöntem kullanır. Bilgisayarla birlikte gelen Windows sürümünün anahtarı, bilgisayarın UEFI donanım yazılımında veya BIOS‘unda saklanır. Bunu bilmenize bile gerek yok; bilgisayarın birlikte geldiği Windows’un aynı sürümünü yüklediğinizi varsayarsak, otomatik olarak etkinleştirilmeli ve bir anahtar girmenize gerek kalmadan çalışmalıdır.

UEFI gömülü anahtarı bulup not etmek istiyorsanız bunu oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz . Başlat menüsüne sağ tıklayın ve “Windows Terminal veya Power Shell” istemcisini yönetici olarak çalıştırın.

Daha sonra aşağıdaki komutu girin ve Enter tuşuna basın:

Windows 10 veya Windows 11 Ürün Anahtarını Bulmak için NirSoft ProduKey'i kullanımı

Ürün anahtarınıza erişmenin en kolay yolu üçüncü taraf bir yardımcı program kullanmaktır. Bu konuda en iyi yazılım NirSoft dur.

Tek yapmanız gereken ProduKey‘i indirip  açmak ve ardından tüm ürün anahtarlarınız karşınızda olacaktır bu kadar basit.

Bu özel yardımcı programın tek sorunu, bazı antivirüs yazılımlarının bunu yanlış pozitif olarak algılamasıdır çünkü bazı kötü amaçlı yazılımlar ürün anahtarınızı çalmaya çalışabilir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın