Ucuz Windows 10 Ürün Anahtarları Çalışıyorlar mı?

Windows 10 Professional ürün anahtarı için Microsoft 200 dolar ücret almaktadır . Ancak, Google da yaptığımız aramalarda, Windows 10 Pro anahtarlarını aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 2 $ ile 3 $ arasında bir fiyatla vaat eden web sitelerini bulabilirsiniz.

 

Neden Bu Kadar Ucuz?

Ucuz Windows 10 anahtarlarını satan web siteleri doğrudan Microsoft’tan yasal anahtarlar almıyor.

Bu anahtarların bazıları sadece Windows lisanslarının daha ucuz olduğu diğer ülkelerden geliyor. Bunlar “gri market” anahtarları olarak adlandırılır. Yasal olabilirler, ancak diğer ülkelerde daha ucuza satılıyor. Bu anahtarlar genellikle daha önce kullanılmış ürün anahtarları oluyor.

Örneğin: Microsoft bir ürün anahtarı ile Yıl içerisinde 3 defa aktivasyon yapmanıza olanak sağlıyor, Çinde veya başka bir ülkede kullanılan ürün anahtarlarını alıp satıyorlar biz bu ürün anahtarlarını ilk kullandığımızda çalışıyor, ancak belli bir süre sonra “yazılım korsanlığının kurbanı olabiliriz” uyarısını almaya başlıyorsunuz.

Bu Anahtarlar Meşru Değil

Bu anahtarlar meşru değildir. Onları satın alarak, kredi kartı numaralarını çalan suçluları destekliyor olabilirsiniz. 

Hepimiz biliyoruz: 2 veya 3 dolarlık bir Windows ürün anahtarının yasal olarak elde edilmesinin hiçbir yolu yoktur. 

 

1899.-TL ye satılan bir ürünü nasıl olur da 9-10.-TL alabiliyoruz lütfen dolandırıcılara para kaptırmayın.

Ücretsiz Windows 10 Nasıl Alınır

Eğer Bilgisayarınızda orjinal Windows 7-8 var ise bu işletim sisteminin ürün anahtarı ile Windows 10 kurulumu yapabilir ve ürününüzü orjinal kullana bilirsiniz.

2. yöntem ise Windows 10 indirip kurarken sizden ürün anahtarı istediği kısımda “Ürün anahtarı olmadan kuruluma devam et” diyebilir ve Windows’u kullana bilirsiniz.

bu yöntemle kurulan Windows sadece 2 özelliğini kullanamayacaksınız masaüstü duvar kağıdınızı ve Ayarlar uygulamasındaki Kişiselleştirme> Arkaplan ekranından değiştiremezsiniz, geri kalan bütün özelliklerini kullanabilirsiniz.

Eğer duvar kağıdını değiştirmek isterseniz de herhangi bir resme sağ tık yapıp Masaüstü arka plan olarak ayarla derseniz bu sorunu da bu şekil çözmüş olacaksınız.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

1 thought on “Ucuz Windows 10 Ürün Anahtarları Çalışıyorlar mı?”

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?