Windows 11 Kurulumu “Sizi Bir Ağa Bağlayalım” Nasil Gecilir?

Windows 11 kurulumu “Sizi Bir Ağa Bağlayalım” ekranında takılıp kalırsa internetinizin çalışıp çalışmadığını bir kez daha kontrol edin. Yönlendiricinizi yeniden başlatmak sorunu çözebilir veya mobil erişim noktanızı geçici bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir nedenle internete bağlanmak mümkün değilse “Sizi Bir Ağa Bağlayalım” ekranını atlamanız gerekir. Bu yazımda bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağım.

İnternet Gereksinimini Atlamak için Komut İstemini Kullanın

Sizi bir ağa bağlayalım” ekranıyla karşılaştığınızda, Windows 11 kurulum işlemi sırasında bağlantı gereksinimini atlamak için Komut İstemi’nde “OOBE\BYPASSNRO” komutunu çalıştırabilirsiniz. Bunu yapmak için, “Sizi bir ağa bağlayalım” ekranındayken Komut İstemi’ni başlatmak için Shift+F10 tuşlarına basın.

Komut İstemi penceresinde OOBE\BYPASSNRO yazın ve Enter tuşuna basın.

Daha sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve bölgenizi ve klavye düzeninizi bir kez daha seçmeniz istenecektir. Daha sonra ağ kurulum ekranına ulaşacaksınız. Ancak bu kez karşınıza internet bağlantısı olmadan Windows 11 kurulum işlemine devam etmek için tıklayabileceğiniz “İnternetim yok” seçeneği çıkacak.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta , Windows 11‘i internet bağlantısı olmadan yüklemeye çalıştığınızda Microsoft hesabı yerine yerel bir kullanıcı hesabı oluşturmanızdır . Ancak daha sonra istediğiniz zaman bir Microsoft hesabına geçebilirsiniz.

 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın