Online Microsoft Word Artık Karanlık Modu Var

Microsoft Word, uzun zamandır isteğe bağlı bir karanlık mod sunarak geceleri daha iyi bir okuma ve düzenleme deneyimi sunuyor. Online Microsoft Word sürümde karanlık mod nihayet geldi.

Word‘deki karanlık mod artık masaüstü ve mobil uygulamalarla sınırlı değil . Microsoft, web uygulamasında karanlık modun Office Insider test kullanıcıları arasında en çok talep edilen şey olduğunu ve nihayet kullanıma sunulduğunu söylendi. Kullanıma sunulması bittiğinde, özelliğe araç çubuğunun Görünüm sekmesindeki yeni bir ‘Karanlık Mod‘ düğmesinden erişilebilir. Tarayıcınız ve/veya işletim sisteminiz karanlık moda ayarlanmışsa, Word varsayılan olarak karanlık modda yüklenecektir.

Koyu mod, tüm Online Word arabirimini koyu bir temaya geçirir ve belgeye koyu bir arka plan (ve gerekirse ters çevrilmiş metin renkleri) uygular. Ancak, tıpkı masaüstü uygulamalarında karanlık modda olduğu gibi, belgenin gerçek renk verileri değişmez.

Karanlık modu sevmiyorsanız, aynı düğmeye tıklayarak kapatabilirsiniz. Belgenin stili için bağımsız bir geçiş de var bir belgenin normal görüntülendiğinde nasıl görüneceğini hızlı bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyorsa, ekranın altında bir ‘Arka Planı Değiştir‘ düğmesi ve Görünüm şeridi vardır. . Değiştir düğmesi durumu da tarayıcınızın çerezlerine kaydedilir, böylece açtığınız her belge için tekrar değiştirmenize gerek kalmaz.

Karanlık mod artık Online Word kullanan herkesin kullanımına sunuluyor.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın