Microsoft Word Belgesine GIF Nasıl Eklenir?

Microsoft Word Belgesine GIF Nasıl Eklenir?

Word belgenize animasyonlu bir GIF ekleyerek, bir etkinlik göstermek, izleyicinin dikkatini çekmek veya sadece biraz mizah eklemek istiyorsanız son derece kullanışlıdır. Microsoft Word‘de animasyonlu bir GIF‘in nasıl ekleneceği aşağıda gösteriyorum.

Word, bilgisayarınızın depolanan animasyonlu GIF‘leri eklemenize izin verir. Bir Word belgesine GIF ekleme işlemi, resim veya başka bir nesne eklemekten farklı değildir  . Ne yazık ki, bu yalnızca Windows 10 için Microsoft Word‘de çalışır. Mac kullanıcısıysanız, yine de bir GIF ekleyebilirsiniz, ancak animasyonlu olmayacaktır.

İlk olarak, Word‘ü açın ve imleci, GIF‘in görünmesini istediğiniz belgenin konumuna getirin. Ekle sekmesinin Çizimler grubunda “Resimler” i tıklayın. Açılır menüden “Bu Cihaz” ı seçin.

Dosya Gezgini açılacaktır. Eklemek istediğiniz GIF‘i bulun ve seçin. Ekle” yi tıklayın.

GIF, Microsoft Word belgenizde görünecektir. Görüntünün sol alt köşesinde bir duraklatma simgesi göreceksiniz. Buna tıklamak animasyonu duraklatacaktır.

Ayrıca GIF için değişik şekiller ekleyebilir daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. GIF in üzerine sağ tıklayın aşağıda açılacak “Stil” bölümüne tıklayın ve istediğiniz şekli seçin

Şimdi, yalnızca Microsoft Word belgenize bir GIF eklemediniz, aynı zamanda onu herkes için erişilebilir hale getirdiniz.

Umarım bu yazım size “Microsoft Word Belgesine GIF Nasıl Eklenir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın