Microsoft Word ‘de Karanlık Mod Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word ‘ün karanlık moduDark Mode“, tüm kullanıcı arabiriminize karanlık bir tema özelliği vardır. Karanlık modu kullanırken sayfanızın rengini beyaz tutmak veya Word’ü tekrar açık moda getirmek istiyorsanız, bunu yapmanın yolları vardır. Size nasıl yapıldığını göstereceğim

Word‘ü beyaz moduna geri getirmek için Word’ün “Beyaz” veya “Renkli” temasını etkinleştirmeniz yeterlidir. Word’ü karanlık modda kullanmaya devam etmek, ancak sayfa renginizin beyaz olmasını istiyorsanız, aşağıda açıklandığı gibi Word’ün “Seçenekler” penceresinde bir ayar yapmamız gerekmektedir.

Word’ü Karanlık Moddan Işık Moduna Geçin

Karanlık modu devre dışı bırakmak ve Word’ü tekrar aydınlık moda getirmek için önce bilgisayarınızda Word uygulamasını başlatın .

Word’ün sol üst köşesinde, “Dosya“yı tıklayın.

Soldaki kenar çubuğundan “Hesap“ı seçin.

Sağ bölmede, “Ofis Teması” bölümünde açılır menüyü tıklayın ve “Beyaz“ı seçin. Bu, karanlık modu devre dışı bırakır ve ışık modunu etkinleştirir.

Word’ü Karanlık Modda kullanırken Sayfanın Rengini Beyaz Olarak Ayarlayın

Karanlık moddayken bile Word’ün varsayılan sayfa rengi olarak beyazı kullanmasını sağlamak için önce bilgisayarınızda Word uygulamasını başlatın.

Word’ün sol üst köşesinde, “Dosya“yı tıklayın.

Sol kenar çubuğunun altında bulunan Seçenekler‘i seçin.

Word Seçenekleri” penceresinde, sol kenar çubuğunda “Genel” i tıklayın. 

Sağ bölmede, “Microsoft Office Kopyanızı Kişiselleştirin” bölümüne gidin. Burada, “Ofis Teması” açılır menüsünün yanında, “Koyu Modu devre dışı bırak” seçeneğini etkinleştirin.

Word Seçenekleri” penceresinin altında “Tamam” ı tıklayın.

Word‘de, boş bir sayfa açın sayfa rengi olarak beyaz kullandığını göreceksiniz. Artık her Word açtığınızda koyu mode kullanmaya devam edebilir. ancak açılan sayfa beyaz olarak gelebilir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın