Microsoft Word’de Boş Sayfa Silme

Microsoft Word'de Boş Sayfa Silme

Microsoft Word belgesindeki metin, grafik veya diğer içerikleri içeren bir sayfayı silmek istiyorsanız veya raporunuzun sonunda  boş beyaz sayfadan kurtulmak istiyorsanız yazımı okumaya devam edin..

Word’deki bir içerik sayfasından kurtulmanın en hızlı yolu , o sayfadaki içeriği seçip Geri tuşuna (Mac’te Sil) basmaktır. Sayfanın metnini manuel olarak tıklayıp vurgulamak istemiyorsanız, yerleşik Bul ve Değiştir aracını kullanabilirsiniz.

Yapacağınız ilk şey, silmek istediğiniz sayfada herhangi bir yere dokunmaktır. Pencerenin sol alt köşesine bakarak bulunduğunuz sayfanın sayfa numarasını görebilirsiniz.

Geçerli sayfanızdaki tüm içerik seçilecek. Şimdi geriye kalan tek şey Geri tuşuna (veya Mac’te Sil) basmaktır.

Kelimenin Sonundaki Boş Sayfayı Sil

Word belgenizin sonunda neden silinmeyecek boş bir sayfa olduğunu merak ettiyseniz, bunun nedeni kelime işlemcinin silinemeyen bir bitiş paragrafı içermesidir. Bu, bazen içeriğinizin son satırının nerede biteceğine bağlı olarak, belgenin sonunda boş bir sayfanın görünmesine neden olur.

Bu bitiş paragrafı silinemediğinden, sonunda boş sayfayı gerçekten kaldırmanın tek yolu, 1 punto yazı tipi boyutu vermektir.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey Word belgenizdeki paragraf işaretlerini göstermektir. Bunu yapmak için Ctrl + Shift + 8 tuşlarına basın (Mac’te Command + 8).

Yada resimdeki gibi bitiş Paragrafını gösteri açabilirsiniz.

Şimdi paragraf işaretini seçin. İmlecinizi üzerine tıklayarak ve sürükleyerek bunu yapamazsınız. Seçmek için imlecinizi simgenin üzerine getirin ve çift tıklayın.

Biçimlendirme penceresi görünecektir. “Yazı Tipi Boyutu” kutusuna “01” yazın ve Enter tuşuna basın

Yeniden boyutlandırıldığında, sondaki boş sayfa kaldırılacaktır. Paragraf işaretlerini artık Ctrl + Shift + 8 (Mac’te Command + 8) tuşlarına basarak da güvenle kaldırabilirsiniz.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

3 thoughts on “Microsoft Word’de Boş Sayfa Silme”

  1. Geri bildirim: Microsoft Word'de Resim Nasıl Sıkıştırılır? | |

  2. Geri bildirim: Bos Sayfa | support.microsoft.com - Oturum Giriş

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?