Netflix Profiline Şifre Koyarak Kilitleme Nasıl Yapılır?

Netflix Profiline Şifre Koyarak Kilitleme Nasıl Yapılır?

Netflix sonunda profilleri bir PIN ile korumanıza izin verdi. Bu, özellikle hesabınızı kullanan çocuklarınız veya Aile bireyleri varsa kullanışlı hale geliyor. Yetişkin profilinizi bir PIN ile kilitleyerek çocukların veya Aile bireylerinin yalnızca kendi profillerini kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu seçenekleri bulmak için Netflix web sitesine gidin, ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenizin üzerine gelin ve hesap ayarlarınızı bulmak için ” Hesap ” ı tıklayın .

Profil ve Ebeveyn Denetimleri altında, kısıtlamak istediğiniz profilin sağındaki oku tıklayın.

Profil Kilidi” nin sağındaki “Değiştir” düğmesini tıklayın. Henüz bir PIN ayarlanmadıysa, bu özellik “Kapalı” olacaktır.

Netflix şifrenizi girmeniz gerekecek, Şifre girdikten sonra Devam diyoruz.

NOT: Netflix şifrenizi bilen herkes bu sayfaya gelip PIN kodunu değiştirebilir veya kaldırabilir.

“[Profil ismi] ‘ın profiline erişmek için PIN kodu girilmesini iste.” kutusunu işaretleyin ve dört haneli bir sayısal şifre girin.

İsterseniz, “Yeni profiller eklemek için PIN’i girilmelidir.” seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Bu, PIN kodunuzu bilmedikçe kişilerin Netflix hesabınızda yeni profiller oluşturmasını engeller.

Seçtiğiniz PIN kodunu etkinleştirmek için “Kaydet” düğmesini tıklayın.

Hepsi bu kadar birisi kilitli bir profil seçtiğinde, erişebilmek için seçili PIN kodunu girmesi gerekir. Artık diğer kullanıcılar ne izlediğinizi göremeyecek ve hesabınızı kullanamiyacak.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.

1 thought on “Netflix Profiline Şifre Koyarak Kilitleme Nasıl Yapılır?”

  1. Geri bildirim: Netflix Tüm Gizli Kodları 2021 |

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?