Cloudflare DNS ile Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kullanılır?

Cloudflare DNS ile Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kullanılır?

Cloudflare artık yerleşik ebeveyn denetimlerine sahip yeni DNS sunucuları olan “ Aileler için 1.1.1.1 ” sunuyor . Cloudflare’nin standart  1.1.1.1 DNS sunucusu herhangi bir filtreleme yapmaz, ancak Cloudflare artık kötü amaçlı yazılımları ve yetişkinlere uygun içeriği engelleyebilir. Aile bireyleri güvenle internette gezebilirsiniz.

Cloudflare’nin hızlı 1.1.1.1 DNS hizmetinin hayranıyım. ISS ve diğer DNS sunucularından daha hızlı olabilir ve gelişmiş güvenlik ve gizlilik için HTTPS Üzerinden DNS (DoH) özelliğini destekler . Cloudflare’nin temel 1.1.1.1 hizmeti ve Cloudflare’nin yeni ebeveyn denetimleri tamamen ücretsizdir.

Kullanmak istediğiniz Cloudflare DNS sürümüne bağlı olarak aşağıdaki DNS sunucu adreslerini girin:

Cloudflare DNS, engelleme yok:

  • Birincil DNS: 1.1.1.1
  • İkincil DNS: 1.0.0.1

Cloudflare DNS, yalnızca kötü amaçlı yazılımları engelliyor:

  • Birincil DNS: 1.1.1.2
  • İkincil DNS: 1.0.0.2

Kötü amaçlı yazılımları ve yetişkinlere uygun içeriği engelleyen Cloudflare DNS:

  • Birincil DNS: 1.1.1.3
  • İkincil DNS: 1.0.0.3

Yeni ebeveyn denetimleri, OpenDNS’deki ebeveyn denetimlerine benzer şekilde çalışır. Bir cihaz kötü amaçlı veya yetişkinlere uygun bir siteye girmeye çalıştığında, Cloudflare’ın DNS’si sitenin gerçek IP adresiyle yanıt vermeyerek girişimi engeller. 

Tüm filtreleme çözümleri gibi Cloudflare veritabanı da mükemmel değildir ve tüm kötü amaçlı veya yetişkin alan adlarını engellemez bunu unutmayın.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?