Mevcut Güvenlik Ayarlarınız bu Dosyanın İndirilmesine İzin Vermiyor.

Server işletim sisteminde, güvenilir kaynaklardan dosya indirmeye çalıştığınızda “Mevcut güvenlik ayarlarınız bu dosyanın indirilmesine izin vermiyor” uyarısını alırsınız. Peki bu uyarıyı nasıl kaldıracağız size anlatacağım.

Server işletim sisteminde Chrome veya Firefox kullanmak veya herhangi bir yazılım indirmek isteye bilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan bu uyarı ile indirme işlemi mümkün olmuyor.

Sorun, Microsoft’un Windows Server 2008‘den bu yana güvenliği sıkılaştırmasından kaynaklanmaktadır ve dosya indirmeleri varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır.

Başlamak için İnternet explorer Seçeneklerine erişmeniz gerekir

Internet Explorer başlatıldıktan sonra, sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın ve ardından açılır menüden “ İnternet seçenekleri ”ni seçin.

Güvenlik sekmesine gidin . İnternet bölgesini seçin ve Özel düzey düğmesini tıklayın.

Güvenlik Ayarları penceresinde, İndirilenler bölümüne gidin ve Dosya indirmeyi etkinleştirin . Tamam’ı tıklayın

İnternet Bölgesi için değişiklik yapmak istediğinizi onaylamak için Evet’e tıklayın

Internet Explorer‘ı yeniden başlatın ve yukarıdaki güvenlik uyarısını artık almadan programları indirebilmelisiniz. Hepsi bu kadar.

Bu yazım size “Mevcut Güvenlik Ayarlarınız bu Dosyanın İndirilmesine İzin Vermiyor.” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın