PDF Dosyasından Sayfalar Nasıl Silinir?

PDF dosyanızdan belirli sayfaları çıkarmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, PDF dosyanızdan tek veya birden çok sayfayı silebilirsiniz. Bunu Chrome, Edge tarayıcısından hızlı ve ücretsiz şekilde yapabilirsiniz. Size nasıl yapılacağını hızlı bir şekilde göstereceğim.

PDF‘den sayfaları kaldırmanın hızlı ve kolay bir yolu, Google Chrome veya Microsoft Edge kullanmaktır. Bu web tarayıcılarında, temel olarak PDF‘nizi açar ve PDF‘nizin yeni bir kopyasını oluşturmak için sanal PDF yazıcısını kullanırsınız.

Bu yöntemle ilgili bir sorun, PDF‘nizde tıklanabilir web bağlantıları (Linkler) varsa, bunların kaydettiğimiz PDF‘de çalışmamasıdır. Bunun dışında, kullanabilirsiniz.

Başlamak için Windows’ta  PDF‘nizi sağ tıklayın ve Birlikte Aç > Google Chrome’u (veya Microsoft Edge) seçin. “Google Chrome”u seçeceğim.

PDF‘nizin önizlemesi Chrome‘da göründüğünde, sağ üst köşede “Yazdır” seçeneğini (bir yazıcı simgesi) tıklayın.

Sağdaki “Yazdır” panelinde, “Hedef” açılır menüsünden “PDF Olarak Kaydet“i seçin. Sayfalar > Özel seçeneğini belirleyin ve dosyanızda tutmak istediğiniz sayfaları belirtin. Belirtmediğiniz tüm sayfalar, oluşturduğunuz yeni PDF dosyasından kaldırılacaktır.

Örneğin, yalnızca 1, 2, 5, 6,9,10 sayfayı tutmak istiyorsanız, bu sayıları virgülle ayırarak girin. Bir aralık kullanmak ve bu aralıktaki tüm sayfaların dahil edilmesi için bir tire (-) ayırıcı kullanın. Örneğin, 1 ile 25 arasındaki tüm sayfaları dahil etmek için 1-25 girin. (1 ve 25 dahil edilecektir.)

Hazır olduğunuzda, “Yazdır” panelinin altındaki “Kaydet“i tıklayın.

Açılan “Farklı Kaydet” penceresinde PDF‘nizi kaydedeceğiniz klasörü seçin. İsteğe bağlı olarak “Dosya Adı” alanına PDF‘nizin adını girin. Ardından “Kaydet“i tıklayın.

Bu yazım size “PDF Dosyasından Sayfalar Nasıl Silinir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?