Gmail den bir e-postayı Outlook ile Nasıl Yollanır?

Bir e-postayı çevrimdışı kullanım için kaydetmek veya o e-postayı birine ek olarak göndermek istiyorsanız, Gmail e-postalarınızı çevrimdışı bir EML biçiminde indirmenize olanak tanır. Henüz mobilde yapamadığınız için bunu masaüstünüzde nasıl yapacağınızı göstereceğim.

Gmail’den E-posta İndirirken Bilmeniz Gerekenler

İndirdiğiniz Gmail e-postanız EML biçiminde kaydedilir. Bu biçim Gmail ile açılamaz, ancak bu e-posta dosyalarını açmak için Outlook veya Windows Mail gibi bir masaüstü e-posta istemcisi kullanabilirsiniz.

Gmail’den Bilgisayarınıza Bir E-posta Kaydetme

E-posta indirme işlemine başlamak için önce bilgisayarınızda favori web tarayıcınızı açın ve Gmail‘i başlatın . Ardından, hesabınıza giriş yapın.

Gmail‘de indirmek istediğiniz e-postayı tıklayın. E-posta açıldığında, sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.

Üç nokta menüsünde, “İletiyi İndir“i tıklayın.

Bilgisayarınızın standart “kaydet” penceresini göreceksiniz. Burada, e-postanızı kaydedeceğiniz klasörü seçin. İsteğe bağlı olarak, “Dosya Adı” alanına e-posta dosyanız için bir ad girin.

Ardından, e-postanızı kaydetmek için “Kaydet”e tıklayın.

Ve bu kadar. Artık , belirtilen klasörünüzde Gmail e-postanızın çevrimdışı bir kopyasına sahipsiniz.

İndirilen E-postayı Yeni Bir E-postada Nasıl Gönderilir?

İndirdiğiniz Gmail e-postanızı açmak için Windows’un yerleşik Posta uygulamasını, Outlook‘u veya başka bir e-posta istemcisini kullanabilirsiniz. Dosyayı Mail ile göndermek için Outlook uygulamasından Yeni e-posta demeniz gerekiyor.

Ardından, “Dosya Ekle” seçeneğini belirleyin ve ek olarak EML dosyanızı seçin.

Ardından, e-postanızı her zamanki gibi gönderin; alıcınız, indirdiğiniz Gmail e-postasının bir kopyasını alacaktır.

Bu yazım size “Gmail den bir e-postayı Outlook ile Nasıl Yollanır?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın