Instagram Hikayenize Bağlantı Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayenize Bağlantı Link Nasıl Eklenir?

Instagram hikaye aracılığıyla bağlantı paylaşmak artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Instagram, Hikayelerdeki web sitelerine veya makalelere link eklemek için basit bir araç sunuyor ve bunu nasıl yapabileceğinizi açıklayacağım.

Bir Instagram Hikayesindeki fotoğraf ve videoların yanı sıra, Yukarı Kaydır özelliği yerine doğrudan bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Yeni “Bağlantılar” özelliği, bir Hikayeye ekleyebileceğiniz “çıkartmalar“dan biridir. Artık kısmi URL metni yazmanız gerekmiyor .

Bağlantılar” etiketinin tek sınırlaması, Öykü başına yalnızca bir tane ekleyebilmenizdir.

Başlamak için, eklemek istediğiniz URL’yi akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir tarayıcıda açın ve kopyalayın.

Ardından iPhone , iPad veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın . Ana Sayfa sekmesinde en üst sıradaki “Hikayen”e dokunun

Bir fotoğraf veya video ekledikten sonra ekranın üst kısmındaki çıkartma simgesine dokunun.

Şimdi biraz aşağı kaydırın ve “Bağlantılar” etiketini seçin.

Daha önce kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın veya yeni bir tane yazıp “Bitti”ye basın.

URL’yi içeren “Bağlantılar” etiketini herhangi bir yere yerleştirin.

Eğer ekranda link uzantısını görmek istemiyorsanız veya daha teşvik edici yazıyla link vermek istiyorsanız, “İnternet Adresi (URL)” hemen altında “Çıkartma metni” yerine dokunun ve istediğiniz yazıyı yazarak “Bitti” deyin. 

yazdığınız metinli URL’yi içeren “Bağlantı” etiketini herhangi bir yere yerleştirin.

Artık Hikayelerinizde ilgili bağlantıları kolayca paylaşabilir ve bunları herkes için daha eğlenceli ve bilgilendirici hale getirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar umarım bu yazım size “Instagram Hikayenize Bağlantı Link Nasıl Eklenir?” için hızlı bir bakış sağlamıştır. Herhangi bir sorunuz varsa, yorum bırakmaktan çekinmeyin

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın