Yeni Google Chrome Görünümü Nasıl Kapatılır?

Yeni Google Chrome tasarımı, varsayılan seçim olarak yeni açık mavi renk şeması ve diğer birçok renk seçeneğiyle (koyu tema da hâlâ mevcut) renklere daha fazla vurgu yapıyor. Ana araç çubuğundaki yuvarlatılmış kenarlar, daha uzun sekmeler, bazı öğeler için farklı yazı tipleri ve ana menüsündeki menü öğelerinin simgeleri dahil olmak üzere bir çok değişiklikler var.

Chrome‘un standart ayarlarında tasarımı geri döndürme seçeneği yok ancak deneysel özellik işaretlerini kullanarak bunu kapatabilirsiniz. Google, tasarım tamamen herkese sunulduktan bir süre sonra bu özellik işaretlerini kaldıracak, ancak bu muhtemelen 2024 yılına kadar gerçekleşmeyecek.

Yeni Chrome Götünümünü Devre Dışı Bırakma

Aşağıdaki URL’yi kopyalayın, Chrome’un adres çubuğuna yapıştırın ve klavyenizde Enter tuşuna basın

Bu sizi Chrome‘un deneysel özellik bayrakları listesine götürür ve “Chrome Yenileme 2023” bayrağını vurgular.

Daha sonra bayrağın yanındaki açılır menüye tıklayın (muhtemelen “Varsayılan” yazıyordur) ve bayrağı kapatmak için “Devre Dışı” seçeneğini seçin.

Bayrak ayarını değiştirdikten sonra Chrome tarayıcıyı yeniden başlatmak için sayfanın alt kısmındaki “Yeniden Başlat” düğmesini tıklayın. Artık önceki Chrome eski tasarımında olacak. Değişikliği daha sonra geri almak isterseniz aynı sayfaya dönün, açılır menüyü “Etkin” olarak değiştirin ve Chrome‘u yeniden başlatın.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın