Windows’ta Tüm Masaüstü Simgelerini Gizleme veya Gösterme Nasıl Yapılır?

Windows'ta Tüm Masaüstü Simgelerini Gizleme veya Göster Nasıl Yapılır?

Temiz bir masaüstünü seviyorsanız , Karmaşık ve dolu bir Masaüstü biraz iğrenç olabilir. Yüklediğiniz birçok program otomatik olarak kendi masaüstü simgelerini ekleyecektir, böylece bunları sürekli olarak sileceksiniz. Bunun yerine tüm masaüstü simgelerinizi gizleyebilirsiniz.

Simgeleri gizlemek birçok işinize yarabilir, yüklü programları, dosyalarınızı veya özel belgeleriniz Masaüstün de görülmeyecektir.

Tüm masaüstü simgelerinizi gizlemek veya göstermek için, masaüstünüze sağ tıklayın,Görünüm” ün üzerine gelin ve “Masaüstü Simgelerini Göster” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek Windows 10, 8, 7 ve hatta XP’de çalışır. Bu seçenek masaüstü simgelerini gizler veya gösterir.

Hepsi bu kadar, artık Masaüstünüz temiz ve hiçbir dosyanız görülmeyecek, Masaüstündeki dosyalarınızı tekrar görünür yapmak için işlemin tam tersini yapmanız yeterli olacaktır. 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Bir Cevap Yazın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Bir reklam engelleyici kullanıyor gibisin

Reklamlar bizi ayakta tutar, sizlerin sorunlarını çözmek için hazırlanmış tamamı ücretsiz web sitesinin ayakta kalabilmesi için lütfen web sitesini beyaz listeye ekleyerek bizi destekleyin..

Desteğiniz için teşekkür ederiz....

Kapatmak istemiyorsanız, Kapat diyerek gene sayfamıza devam edebilirsiniz.

AdBlock Belirli Web sitesi için Nasıl Kapatılır?