Windows 10 ‘da Birden Çok Masaüstü Nasıl Yapılır ?

Windows 10 ile birlikte gelen yeni özelliklerden biri olan çoklu Masaüstü özelliği Windows 10 kullanıyorsanız fazlasıyla işinize yarayacak.

Çoklu Masaüstü açmak için  Windows + TAB  tuşuna basmanız gerekcek, tüşa bastığımızda karşımıza açık olan sayfalar ve Masaüstü gelecek

Sağ Alt köşede bulunan Yeni Masaüstü ye tıklayarak 2. veya 3. Masaüstü nü açıyoruz

Açılan Masaüstü temiz ve boş olacaktır, burada normal Masaüstü nü gibi istediğiniz programı veya web sayfasını açabilirsiniz Masaüstü geçişi yapmak için Windows + Tab tuşuna basmanız ve hangi Masaüstü ne girecekseniz ona tıklamanız yeterli.

Açık olan Masaüstü nü kapatmak için ise Windows + Tab tuşuna basarak Masaüstü ne Çarpı ya basmanız yeterli olacaktır.

Çoklu Masaüstü özelliğini Kapatma

Çoklu Masaüstü özelliği, Windows 10 işletim sisteminin temel özelliğidir ve kaldırılması veya devre dışı bırakılması mümkün değildir. Fakat Çoklu Masaüstü özelliğinin simgesiniGörev Çubuğu ‘nuzdan  kaldırabilirsiniz. Bunun için; Görev Çubuğu‘nuza sağ tıklayın ve ”Görev görünümü düğmesini göster” seçeneğine basarak tik işaretini kaldırınız. Böylelikle, Çoklu Masaüstü özelliğinin simgesiGörev  Çubuğu ‘nuzda  gizlenecektir.

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

2 thoughts on “Windows 10 ‘da Birden Çok Masaüstü Nasıl Yapılır ?”

  1. Selamlar… Çalışma ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Windows + sol veya sağ tuşun fonksiyonlarını kullanamıyorum. Aynı özelliği fare vs kullanarak da yapamıyorum.

Bir Cevap Yazın