Outlook Gönderilen Mail Geri Çekme Alma

Hepimiz yoğun iş temposunda ve koşturmaca hayatımızda yanlışlıklar yaparız, teknoloji çağında en büyük yapılan yanlışlıklar başında yanlış atılan mailler geliyor, bazen milyarlık ihale, bazen üst yönetime atılan yanlış mailler yüzünden karmaşalar yaşanıyor, bunun önlemini almak ve sorunu çözmek oldukça basit, yapmanız gereken yanlış yolladığınız maili geri çekmek veya almak, Outlook 2010, Outlook 2013 ve Outlook 2016 da maili geri alma yöntemleri aynı.

  • ileti menüsünden Eylemler > Bu iletiyi geri çek tıklıyoruz.

  • Açılan pencerede Bu iletinin okunmamış kopyasını sil işaretliyoruz “Her alıcı için geri çekmenin başarılı veya başarısız olduğunda bildir” onay kutusunu işaretleyip Tamam diyoruz ve maili geri çekmesi için bekliyoruz hepsi bu kadar.

Not: Maillerin geri çekilmesi için gönderdiğiniz kişinin veya kişilerin mail okumaması gerekmektedir, mail okunduysa geri çekemezsiniz, Mail geri çekme eylemini sisteminizin destekliyor olması şart tabi sistemin destekleyip desteklemediğini I.T. yöneticinizden öğrenebilirsiniz. 

Meslek hayatım boyunca edindiğim bilgileri elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım, bunun yanında güncel gelişmeler, Online eğitimler ve Pratik bilgileri vermeye devam edeceğim.
Cem BARUT

Yorumlar kapalı.